Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Викид небезпечної речовини в Криму міг стати через влучення снарядів - розвідка

Людей з Армянська, Джанкоя та інших населених пунктів масово евакуйовують.

Тренувалися прикривати адміністративний кордон і влучили у відстійник відходів хімічного виробництва. У Міноборони України озвучили причину екологічної катастрофи в анексованому Криму. За даними української розвідки, окупаційні війська провели навчання поблизу титанового та содового заводів - снаряди пошкодили резервуари з отрутою.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Роботу "Кримського титану" зупинять, але не одразу. Керівництво підприємства заявило, що на це потрібен щонайменше тиждень. Паніка серед місцевих зростає.

"Ми відчуваємо, що повітря отруєне. Кожен другий звертався до лікарні", - "Я, не очікуючи масової евакуації дітей, вивезла своїх з чоловіком", - кажуть жителі Криму.

ВідеоУ Міноборони озвучили причину екологічної катастрофи в Криму

Тренувалися прикривати адміністративний кордон і влучили у відстійник відходів хімічного виробництва. У Міноборони озвучили причину екологічної катастрофи в Криму. За даними української розвідки, окупаційні війська провели навчання поблизу титанового та содового заводів - снаряди пошкодили резервуари з отрутою. Росіяни продовжують приховувати і причини трагедії і її наслідки.

У Міноборони озвучили причину екологічної катастрофи в Криму

Окупаційна влада оголошувати надзвичайну ситуацію не збирається. Однак дітям з довколишніх населених пунктів організували канікули і вивозять у санаторії. Це називають запобіжними заходами. Причини екологічного лиха обіцяють з'ясувати найближчим часом. Та в української розвідки вже є версія:

"Підрозділи Збройних сил РФ проводили стрільби в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового та содового заводів. Внаслідок влучень снарядів зазначені об’єкти були пошкоджені".

Концентрація кислоти в повітрі півострова свідчить про різкий одноразовий викид отрути, кажуть експерти.

"Очевидно, що такі високі концентрації газу, це оксид сірки 4-валентний, він не може бути в результаті випаровування води. Судячи за концентраціями, це аварія, але аварія, пов'язана не з водною фазою, а, швидше за все, із пошкодженням цистерни з ангідридом сірчаним, або з іншим сірчаним ангідридом, схожою речовиною", - припускає хімік-біолог Владислав Билінський.

Материкову Україну від отрути поки що рятує вітер. Однак хмара з викидами з "Кримського титану" уже підійшла впритул. У прикордонних селах працюють комісії з перевірками. Поки, кажуть у МОЗ, ситуація не критична:

"Організовано виїзні бригади в шести населених пунктах, оглянули дітей у школах, садочках. Не виявили суттєвого зростання".

Однак ситуація може погіршитися разом із погодою. Тому тричі на день будуть перевіряти повітря на вміст отруйних речовин. Необхідними ліками близькі до епіцентру лиха села забезпечені.

Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар

Вибір редакції