Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Викидень або уповільнений розвиток: Супрун розповіла, як алкоголь впливає на плід під час вагітності

Чиновниця каже, що безпечних доз алкоголю не існує.

Вживати алкоголь вагітним жінкам не можна протягом усього періоду вагітності, інакше можна нашкодити дитині.

Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

"З перших тижнів вагітності кожен келих вина мама “ділить” зі своєю дитиною, перетравлювати його їм теж доведеться разом. І кожен келих вина або будь-якого іншого алкоголю може вплинути на ріст та розвиток дитини, спричинити негативні наслідки зараз або в майбутньому", – зазначила вона, додавша, що небезпечної дози алкоголю взагалі не існує.

За словами чиновниці, токсичний вплив будь-якого алкогольного напою для плоду співставний із важким похміллям у дорослої людини. Це завжди має негативні наслідки для мозку дитини, крім того, алкоголь може спричинити викидень або порушення прикріплення зародку у матці.

Вживання вагітною жінкою алкоголю у першому триместрі може вплинути на розвиток клітин серця дитини, а протягом усієї вагітності підвищує ризик появи судинних мальформацій і дефектів міжпередсердної перегородки. Також алкоголь може вплинути на нервову систему дитини, яка закладається у перші два місяці. У майбутньому це може спричинити проблеми з навчанням та запам'ятовуванням у дитини.

Міцні напої також негативно впливають на печінку дитини, яка формується протягом усієї вагітності – плід просто не здатен вивести алкоголь з організму. 

Окрім того, алкоголь може спричинити збій у формуванні дихальної системи та призвести до передчасного народження, а під час другого триместру на 68% підвищує ризик народження дитини з малою вагою.

Випиті мамою спиртні напої уповільнюють розвиток суглобів дитини, окрім того, у дитини може розвинутись фетальний алкогольний синдром. Основні його симптоми — зміна рис обличчя (тонка верхня губа, широке пласке перенісся, маленька та вузька очна щілина), зменшення довжини пальців та погіршення координації після народження.

За даними ВООЗ, в Україні один із найвищих у світі рівнів поширення фетального алкогольного синдрому — 50 випадків на 10 тисяч людей. Дослідження 2012 року свідчить, що 25-35% жінок вживали алкоголь під час вагітності.

"Жінка має повідомити лікарю, якщо регулярно вживала алкоголь, але припинила, коли дізналася про вагітність — і допускає, що пила, коли вже були вагітні. Чим раніше припинити вживати алкоголь, тим менше шкоди зазнає організм малюка", – зазначила Супрун.

Очільниця МОЗ радить жінкам, які намагаються завагітніти, взагалі припинити вживання алкоголю. Адже можна вже бути вагітною, але ще не знати про це.

Відео Топ-5 поширених міфів про вагітність та їх розвінчання

Відмовитись від довгоочікуваної відпустки, нової зачіски або улюбленого хобі під час вагітності, і все через прикмети бабусь або міфи з інтернету. Прогресивні лікарі кажуть, що вибиватися зі звичного ритму життя не варто - вагітність не привід відмовитись від старих звичок та захоплень. Сніданок зібрав топ-5 найрозповсюдженіших міфів про вагітних і розвінчує їх. 

Топ-5 поширених міфів про вагітність та їх розвінчання

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції