Викладачі Львівської політехніки запропонували надати вишу ім'я Бандери

Провідник українських націоналістів навчався в цьому університеті у 20-30-х роках минулого століття.

Група викладачів кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини Національного університету "Львівська політехніка" виступила із ініціативою надати вишу ім'я провідника Організації українських націоналістів Степана Бандери.

Про це повідомляється на сайті університету.

Автори ініціативи вважають, що Бандера був найвидатнішим українським історичним діячем з усіх, що перебували у стінах Львівського політеху (провідник націоналістів навчався тут у 1928–1933 роках).

"По-друге, він – символ української нації, національний герой, взірець мужності й звитяги в боротьбі за незалежну Українську державу", - зазначають вони.

Що стосується видатних українських науковців і педагогів, які працювали у Львівській політехніці в різні часи, то, на думку групи викладачів, їхніми іменами слід назвати інститути й кафедри університету.

"Наприклад, ім'я Івана Левинського пасувало б Інститутові архітектури, Євгена Перхоровича – Інститутові механіки, Юліана Гірняка – Інститутові хімії тощо", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, рівненські волонтери зруйнували міфи про "бандерівців" для дітей із Авдіївки. Освітяни таку ініциативу підтримують і кажуть, що таку практику варто було ввести ще з початку незалежності. 

Залиште свій коментар