Україна виконала умови Євросоюзу та очікує скасування візового режиму

Азаров на зустрічі з членом Єврокомісії прозвітував про виконання вимог для скасування візового режиму та зазначив, що Україна очікує від Європи конкретних кроків.

Європейський Союз має всі підстави лібералізувати візовий режим для громадян України.

Про це заявив прем'єр Микола Азаров на зустрічі з членом Єврокомісії з питань розширення та європейської політики сусідства Стефаном Фюлє, повідомляє прес-служба уряду.

За його словами, Україна виконала переважну більшість поставлених ЄС вимог: "Ми виконуємо угоду щодо реадмісії. У нас немає проблем з визначенням кордонів і організацією прикордонного контролю".

"Паспортами з біометричними даними ми готові забезпечити наших громадян протягом півроку", - сказав він.

При цьому прем'єр зазначив, що Україна чекає активізації зі сторони Євросоюзу.

"Для громадян України, які позитивно сприймають ідею європейської інтеграції і знають, що візовий режим для громадян ЄС скасований п'ять років тому, достатньо незрозумілою є відсутність кроків назустріч, натомість збереження часто принизливою процедури отримання віз", - заявив Азаров.

"Тому ми чекаємо активізації рішення Єврокомісії у цьому питанні", - зазначив він.

У свою чергу Фюлє підкреслив, що ЄС готовий й надалі працювати над цим питанням.

"Наступного тижня відбудеться засідання спільного комітету з питань спрощення візового режиму, і на основі положень візового кодексу, а також на основі досвіду України, ми будемо розглядати поправки до візового режиму", - сказав він.

Крім того, член Єврокомісії зазначив, що ЄС має позитивний досвід впровадження дорожніх карт для досягнення безвізового режиму із західно-балканськими країнами.

За словами Фюлє, наразі є всі передумови для того, щоб Україна виконала конкретні дії для погодження дорожньої карти на Саміті Україна-ЄС, який відбудеться в жовтні.

"Україна має чітку перспективу отримати кінцевий результат", - наголосив він.

Читайте також:

Новий візовий кодекс ЄС: візи для українців коштуватимуть 35 євро

Комісар із розширення ЄС прилетів в Україну

Євросоюз взявся за скасування візового режиму з Україною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: