Використання "Візиру" визнали незаконним

Інспектори ДАІ порушують права людини, використовуючи в роботі "Візир". Про недостовірність зроблених ним штрафних фотографій мова вже й не йде.

Пристрій для фіксації порушень правил дорожнього руху "Візир" використовується незаконно. Даний факт довів один із районних судів столиці.

За словами юристів, ДАІшники порушують Конституцію ще тільки беручи до рук "Візир".

Порушенням прав людини є те, що вона не може ані надати пояснення, ані оскаржити зафіксоване цим пристроєм.

З іншого боку, у кодексі про адміністративні правопорушення зазначається, спецпристрої мають працювати автоматично.

"Сьогодні здійснюються заходи, щодо його ("Візира") модернізації, що дасть можливість роботи в автоматичному режимі", - пояснив юрист Олександр Поставець.

Поки цей процес триває, більше чотирьох сотень "Візирів" по всій Україні впродовж останніх восьми місяців вправно штампують штрафні фотографії.

Часто на них неможливо встановити місце, де сталося правопорушення.

За словами Поставця, світлину, зроблену пристроєм не можна єдиним достатнім доказом для того, щоб притягнути особу до адміністративної відповідальності.

У свою чергу відома телезірка від юриспруденції – пан Годецький – впевнений, що "Візир" треба не вдосконалювати треба, а забороняти. До такого ивсновку він прийшов після того, як зіткнувся з фотографіями, на який припаркованій на узбіччі автівці приписали 152 кілометри на годину.

Адвокати запевняють, що сьогодні кожен, хто отримав постанову по справі про адміністративне правопорушення на сто відсотків може уникнути відповідальності.

Наразі, за даними ДАІ, оскаржених постанов близько 1%. Більшість водіїв вважають судовий розгляд надвитратною справою. Правозахисники ж запевняють, що перемога над "Візирем" коштуватиме лише 1,70 грн – це розмір держмита.

Більше про те, як побороти "Візир", дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

ДАІ доводить: використання "Візиру" законне

Луценко не збирається відмовлятися від "Візира"

Суд заборонив штрафувати водіїв за допомогою "Візира"

"Візир" робить з ДАІшників імпотентів

Відео"Візир" поза законом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: