Викрадена історія. У Чернігові обчистили квартиру відомого колекціонера

Вкрали експонатів на 200 тисяч доларів.

У Чернігові квартирні злодії обчистили оселю відомого на всю Україну колекціонера старожитностей Костянтина Ягодовського, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

З однокімнатної квартири винесли експонати вартістю приблизно 200 тисяч доларів. Зникли книжки із власної бібліотеки Грушевського, старовинні плани міст, документи, колекції листівок, історичну цінність яких крадії навряд чи уявляють.

Костянтин Ягодовський складає списки вкраденого. Там — тисячі найменувань.

"Тільки поштових листівок з зображенням Гоголя в моїй колекції було три тисячі", - каже колекціонер.

Ягодовський - фанатичний колекціонер листівок. Найбільше пишався своїм зібранням, присвяченим Гоголю та зображенням українських міст. Причому деякі існували в одному екземплярі і мали стати ілюстраціями для історичних книг та довідників. За рідкісними листівками він полював по всьому світу.

Колекція листівок постраждала чи не найбільше. Зникли цілі альбоми, причому як шалено дорогих так і дешевих. Колекціонер впевнений, що зловмисники знали, кого грабують, адже звичайні крадії листівок не візьмуть.

ВідеоЕкспонати на тисячі доларів: у Чернігові обікрали квартиру відомого колекціонера

Також забрали колекцію фарфору, старовинні документи, стародруки. Злодії тут провели чимало часу, кілька годин, припускає колекціонер. Мусили все роздивитися. Не поспішали, бо точно знали, що господарі в цей час у Києві на зборах колекціонерів.

Ротвейлера хазяїв зловмисники не злякалися. Вони її вивели надвір, прив'язали до дерева і мали кілька годин, щоб обчистити квартиру. Що собака дуже ласкава і не чіпає незнайомців, знали люди, які бували в колекціонера раніше. Він розуміє, що пограбували його квартиру не випадково. І розраховує, що вкрадені історичні цінності шукатимуть ретельніше.

"Поліцейськими проводяться оперативно-розшукові заходи. Відпрацьовуються пункти можливої скупки краденого, ломбарди. Відпрацьовують коло осіб, які були раніше судимі за аналогічні злочини", - повідомили в поліції.

Сам Костянтин Ягодовський розуміє, що повернути колекцію, яку збирав 45 років, допоможе випадок. Людей, готових викласти за листівки величезні суми, не так і багато. Рано чи пізно його раритети випливуть у приватній колекції.

Кореспондент ТСН Алла Скорик

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: