Викрадена в Одесі картина виявилася копією Караваджо

Картина "Взяття Христа під варту", яку вважали оригіналом, виявилася лише ранньою копією твору Караваджо.

Картина "Взяття Христа під варту", викрадена в Одесі й знайдена в Берліні, не належить пензлю Караваджо, а є копією роботи, що зберігається в Національній галереї Ірландії. Про це повідомила представник дублінської галереї.

За її словами, вживати термін "підробка" було б невірно: копіюючи роботу майстра, художник тренував своє мистецтво, а не намагався когось обдурити.

З ірландським мистецтвознавцем солідарний фахівець з Караваджо з Берліна Роберто Контіні: на його думку, вартість виявленої роботи - від 200 до 500 тисяч євро, ніяк не більше.

Раніше в ЗМІ з'являлися повідомлення, що картина коштує мільйони і навіть десятки мільйонів доларів.

"Це гарна копія, але вона не зрівняється з геніальним оригіналом, що зберігається в Дубліні", - зазначив Контіні.

Відзначимо, що якщо картина дійсно є копією, то вона була зроблена більше 200 років тому, так як з кінця XVIII століття оригінал, який нині знаходиться в Ірландії, вважався втраченим. Його знайшли лише в 1990 році.

Раніше ЗМІ повідомляли, що одеський "Христос" довгий час вважався копією дублінського, проте в 1950-х роках мистецтвознавець Ксенія Малицька встановила, що картина також належить пензлю Караваджо. Більш того, датою створення одеського полотна в ЗМІ називався 1598 рік (ірландський Караваджо датується 1602 роком).

На початку липня директор одеського Музею західного і східного мистецтва Володимир Островський заявив, що картина - "авторське повторення Караваджо".

Він зазначив, що картину возили на великі виставки в Німеччину, Італію та Іспанію. Перед цим з нею працювали провідні реставратори України, проведена ними чистка була схвалена музейної комісією. "Тоді ця "качка" або брудні чутки про те, що це нібито копія, затихли", - сказав Островський.

Картину викрали в 2008 році, а знайшли наприкінці червня 2010 року. Німецька поліція затримала трьох українців та одного росіянина, коли ті намагалися продати полотно. В Україні у тій самій справі затримали 20 осіб, яких підозрюють в пособництві банді викрадачів витворів мистецтва. Злодії серйозно пошкодили картину, невдало склавши її, полотну потрібна реставрація.

Читайте також:

20 українців затримано у справі про викрадення картини Караваджо

Знайдена картина Караваджо, викрадена в Одесі

Складено рейтинг цінностей, вкрадених з музеїв і галерей України

Вкрадений в Одесі "Поцілунок Іуди" знайшли на інтернет-аукціоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: