Віктор Янукович став політиком року у Росії

Російські журналісти вважають, що Віктор Янукович володіє мистецтвом політиків, які беруть владу всерйоз і надовго.

Російське видання "Ведомости" опублікувало рейтинг персон 2010 року. Політиком року у ньому став президент України Віктор Янукович. "Він напрочуд добре володіє мистецтвом можливого" - заявило видання.

Як відзначає видання, уклавши історичний договір з Росією, Янукович зовсім не посварився з Європою і США.

"Рецидивістів на нари, тоді ми підемо на пари!" - під таким гаслом київські студенти йшли на Майдан у листопаді 2004 р., аби не допустити обрання Віктора Януковича президентом. Не виключено, що деякі з них у лютому 2010 р. голосували вже за нього. Він отримав майже на 1 млн голосів більше, ніж Юлія Тимошенко. При такому відриві їй важко було довести, що перемогу вкрали. Та й кандидатом влади була саме вона", - пишуть "Ведомости".

Якщо в 2004, вибираючи Віктора Ющенка, голосували проти режиму Леоніда Кучми, то в 2010-му, обираючи Януковича, голосували проти управлінського стилю Тимошенко.

Російські журналісти вважають, що коли Янукович прийшов до влади, з'ясувалося, що він не тільки господарник, а ще й дипломат.

У квітні він уклав "харківський договір" з Росією: продовження строку оренди баз Чорноморського флоту в Криму з 2017 по 2042 рр. в обмін на знижку для російського газу до 40 млрд. дол. протягом 10 років. Договір прибрав приводи для газових і кримських воєн, вказує російське видання.

На розчарування опонентів, що сурмили про проросійський курс, з Європою і США Янукович теж не посварився. І хоча відмовився від вступу до НАТО, взяв курс на вступ до ЄС. Європейці якщо й критикують його авторитарний стиль, то скоріше для проформи.

Видання пише, що авторитарний стиль Януковича в наявності: посилення закону про вибори, закрита інформполітика, репресії проти Тимошенко та її соратників. Але коли бізнесмени вийшли проти нового Податкового кодексу на Майдан, президент вийшов до них і закон поміняв, знайшовши компроміс між бюджетом і бізнесом.

Він напрочуд добре володіє мистецтвом можливого. Мистецтвом політиків, що беруть владу всерйоз і надовго, вважають "Ведомости".

Нагадаємо, тижневик "Кореспондент" назвав особистістю 2010 року президента Віктора Януковича - за рішучість в області консолідації влади і згортання громадянських свобод.

Читайте також:

Януковича визнали Людиною року за згортання громадянських свобод

Мєдвєдєв увійшов до десятки найяскравіших людей року

Time обрав "Людиною року" засновника Facebook

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: