Викуп за "Аріану" скинули з літака у відкрите море

Сомалійські пірати залишили "Аріану". Корабель з українцями перебуває під охороною фрегата НАТО та почав шлях до найближчого порту.

За звільнення "Аріани" з українським екіпажем судновласник заплатив викуп у розмірі 2,8 мільйонів доларів. Після отримання грошей пірати залишили корабель і зараз він перебуває під охороною фрегата НАТО.

Як повідомив глава Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж на брифінгу в Секретаріаті президента, пакунок із грошима було скинуто з літака у відкрите море поблизу "Аріани", а пірати забрали його на катері і одразу ж почали рахувати гроші.

Потім розбійники залишили судно, і його взяв під охорону португальський фрегат зі складу коаліційних сил НАТО, що беруть участь в антипіратській операції під кодовою назвою "Океанський щит".

За словами Маломужа, узгодити суму викупу та доставити його на корабель допомагала служба зовнішньої розвідки у взаємодії з партнерськими спецслужбами.

Раніше президент Віктор Ющенко похвалився, що питання звільнення "Аріани" постійно перебувало на його контролі. Глава держави наголосив, що операція з порятунку судна завершена – українські моряки звільнені з полону.

Стан здоров’я моряків, за даними Маломужа, задовільний. Він зауважив, що "були ускладнення, ситуація непроста, усі мають ті або інші стадії захворювань". "Але критичних ситуацій немає", - запевнив він.

Наразі розпочалися регламентні роботи щодо відновлення життєдіяльності судна, забезпечення його пальним, питною водою, продуктами харчування, медикаментами.

Служба зовнішньої розвідки спільно з МЗС України, представниками судновласника, штаб-квартири коаліційних сил НАТО і партнерських спецслужбами розпочали операцію із забезпечення прибуття судна у найближчий порт, надання невідкладної медичної допомоги морякам та їх повернення на Батьківщину.

Українці перебували у піратському полоні більше 8 місяців. Балкер "Аріана", який перевозив 5 тисяч тонн сої з Бразилії до Ірану, був захоплений сомалійцями 2 травня цього року у 250 милях на північний захід від Сейшельських островів.

Читайте також:

Пірати звільнили українських моряків з "Аріани"

Моряки з "Аріани" повернуться в Україну впродовж 10 днів

Пірати отримали 2,75 млн доларів викупу за "Аріану"

Родичі: моряки з "Аріани" так схудли, що їх плутають з дітьми

ВідеоВикуп за "Аріану" скинули з літака у відкрите море

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: