Викуп за "Фаїну" заплатив Пінчук

Меценат Віктор Пінчук заплатив кілька мільйонів з власної кишені за викуп з піратської неволі судна "Фаїна".

За звільнення моряків і судна не було заплачено жодної гривні з державного бюджету, так як все фінансування операції, у тому числі і викуп піратам, здійснено за особисті кошти приватних осіб.

Про це повідомив голова Секретаріату президента Віктор Балога.

"У бюджеті немає статті "гроші на звільнення заручників", тому треба було акумулювати необхідну суму з позабюджетних джерел", - зазначив Балога.

Він додав, що як керівник Секретаріату та координатор спецоперації офіційно звернувся за допомогою, насамперед, до тих вітчизняних бізнесменів, хто добре відомий своїми благочинними проектами.

"У підсумку левову частку витрат - а це кілька мільйонів доларів - на звільнення українських моряків профінансував підприємець і меценат Віктор Пінчук. Це були його особисті кошти, які він як засновник благодійного фонду вирішив надати для того, щоб визволити екіпаж "Фаїни"," – розповів Балога.

Голова секретаріату підкреслив, що президент особисто подякував Пінчуку за розуміння, громадянську позицію і значний внесок у операцію зі звільнення "Фаїни".

Балога також розповів, що весь комплекс оперативних заходів та найменші деталі переговорів із піратами координувалися дуже вузьким колом керівників Секретаріату.

"Звісно, ця щоденна робота не афішувалася, аби не допустити бодай найменшого ризику зриву плану зі звільнення моряків і судна. Адже навіть незначний витік інформації про те, хто реально займається плануванням і фінансуванням операції, міг змінити її хід у небажаному напрямку. Саме хаотичні зовнішні втручання у цю справу різноманітних посередників, політиків та інших сторонніх персонажів, які нічого не тямлять у таких специфічних питаннях, зате дуже хотіли засвітитися перед журналістами, додали екіпажу "Фаїни" принаймні два місяці перебування під прицілом автоматів," – підсумував Балога.

Окрім того, президент Віктор Ющенко своїм указом відзначив державними нагородами чотирьох старших офіцерів Служби зовнішньої розвідки України, які брали безпосередню участь у спеціальній операції зі звільнення з піратського полону екіпажу судна "Фаїна".

Українське судно Faina було захоплене сомалійськими піратами 25 вересня 2008 року в нейтральних водах ближче до Кенії.

5 лютого 2009 року після передачі піратам викупу 3,2 млн. дол. судно Faina звільнили.

На борту судна перебували 21 член екіпажу: 17 із них - громадяни України, 3 - громадяни Росії і 1 - громадянин Латвії. Капітан судна, громадянин Росії Колобков, помер незабаром після захоплення.

До Києва українські моряки Faina повернулися 13 лютого.

Читайте також:

Екіпажу Faina ще не виплатили зарплатні, але дали нагороди

Морякам Faina відмовилися виплатити моральне відшкодування

Полоненого Faina відрахували з вузу за "прогули"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: