Вільних місць немає, кожен другий пацієнт потребує кисню: репортаж з COVID-відділення броварської лікарні

Дата публікації
Перегляди
983
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вільних місць немає, кожен другий пацієнт потребує кисню: репортаж з COVID-відділення броварської лікарні

Фото: фото: Наталя Нагорна

У Броварській районній лікарні 4 пацієнта померло за останні 7 днів.

В Україні щодня зростає смертність від коронавірусної хвороби COVID-19. А лікарні скрізь переповнені. Наприклад, в інфекційному відділенні Броварської районної лікарні у Київській області із 38 місць нині заповнені всі.

Про це йдеться 25 березня в сюжеті ТСН.19:30.

Ліжка в палатах стоять щільно, стаціонарних кисневих точок немає, але велика удача, коли тобі знайшли хоч таке місце. Одна з пацієнток - Ніна Сергіївна - сама медсестра цієї лікарні. Розробляє хворі легені: "Досиділась вдома, долікувалася сама".

"До мене тричі скора приїжджала і я на 4 раз тільки попала до лікарні, бо не було місць ніде", - розповіла інша пацієнтка.

За словами виконуючої обов'язки завідувачки інфекційного відділення Тетяни Шульженко, як тільки звільняється ліжко, то одразу поступає пацієнт. Вільних місць немає.

Кожен другий тут пацієнт потребує кисню від апаратів.

"4 пацієнта померло за останні 7 днів", - повідомила завідувачка відділення.

Ця статистика змінюється вже за 10 хвилин. В одній з палат чоловік зі слабким серцем відчув себе краще, пішов до туалету і упав. Медики намагалися його врятувати, але марно.

Українські лікарні переповнені через збільшення кількості інфікованих COVID-19

Українські лікарні переповнені через збільшення кількості інфікованих COVID-19

В цей же час в іншому кінці коридору з палати лунав стогін. В пацієнта є додатковий кисень, але до COVID-19 він має ще хвору печінку. Лікарі прогнозів не дають.

Ще важчі хворі розташовані поверхом нижче в палаті інтенсивної терапії. Пацієнтам там дуже нелегко, але є серед них і оптимісти, як то Валерій та Віктор. Через кисневу маску обіцяють видужати.

Особливо медсестра нахвалює Віктора. Він там вже два місяці. Пережив кому та штучну вентиляцію легенів. Через трахеостому не може говорити, але все і так зрозуміло. Свої історії він пише маркером на папері. Ділиться, що найбільше йому хоче поїхати в гори.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
983
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація