"Попав на шахраїв, хочуть $20 тисяч": українець застряг в Дубаї після дрифту на орендованій Lamborghini

Дата публікації
Перегляди
62к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Попав на шахраїв, хочуть $20 тисяч": українець застряг в Дубаї після дрифту на орендованій Lamborghini

Олександр Мицкан орендував елітне авто, зробив кілька дрифтів на ньому, після чого потрапив до поліції, тепер на чоловіка чекає суд, або 20 тисяч доларів компенсації.

Бізнесмен і блогер з Чернівців Олександр Мицкан буквально застряг в Об'єднаних Арабських Еміратах. Чоловік приїхав в Дубаї відзняти відеоролики для свого каналу, взяв в оренду елітне авто, зробив кілька дрифтів на ньому на камеру, після чого хотів повернутись до України.

Та в аеропорту чоловіка не впустили в літак, адже в місцевій поліції на нього була подана заява. Як виявилось, в ОАЕ дрифтування - заборонене і блогер нібито пошкодив орендоване Lamborghini. Олександр стверджує, що авто не нищив, а просто натрапив на шахраїв-орендодавців, які намагаються "здерти" з нього 20 тисяч доларів.  

Щоб повернутись на батьківщину, чоловік повинен дочекатись суду, який відбудеться через місяць, або ж заплатити кругленьку суму. Щоб захистити себе у суді Олександру запропонували адвоката, послуги якого стартують від 5 тисяч доларів. При цьому, де і за чий кошт він має проживати стільки часу в чужій країні - нікого не хвилює, каже Олександр. У констульстві України в Дубаї, за його словами, не змогли нічим допомогти і порадили позичити гроші у рідних.

Про свій "полон" в Об'єднаних Арабських Еміратах Олександр Мицкан розповів ТСН.ua.

"Ми приїхали з дружиною і оператором знімати блог про життя в Дубаї і огляд Lamborghini. Ми натрапили на шахраїв, сирійців, які дають автомобілі на прокат. Як згодом я дізнався, я не перший, хто "попав" на це. Ще кілька відомих блогерів попались, але один з них просто оплатив ремонт авто і все.

І ми взяли машину, авто нам затримали на дві години, після чого привезли і сказали: "Давай швидко підписуй і їдь". Жодного інструктажу не було. Інструкції з експлуатації теж не було, дали просто папірець з дефектами машини, сказали підписати, і все. Ми відзняли відео машини з її дефектами і поїхали знімати свій блог", - розповідає нам Олександр.

фото / Олександр Мицкан

На місці знімання чоловік на орендованому авто зробив дрифт, як помітив, що за ним стежать невідомі люди і фотографують.

"Ми зробили два старти для відео, потім вирішили зробити двічі дрифт, там є таке спеціальне місце з плитки, не знаю, чи воно для цього призначене, але там всі дрифтують і місцеві і туристи. Там ще були німці, з якими ми познайомились, і які теж там щось знімали. І ми вирішили двічі дрифтонути. Коли ми зробили перший дрифт, ми помітили, що нас фотографують", - розповідає блогер.

Олександр зняв відео з автомобілем і помітив, що за ним стежить незнайомець.

"Стежив за нами на жовтій Ferrari"

Олександр каже, що спершу не міг зрозуміти, чому невідомий чоловік їздить за ним і його командою.

"Ми під'їхали на інше кільце, де стояв чоловік, який нас знімав. Як виявилось, він від самого початку на жовтій Ferrari за нами стежив. Він фотографував машину. Ми запитали, що він робить. На що чоловік сказав, що просто знімає авто, бо воно йому подобається. Ну нам не шкода - хоче чоловік фотографувати, нехай фотографує. Як потім ми дізнались, за їхніми законодавством, він взагалі не мав права нас ні знімати, ні фотографувати. Потім ми ще його запитали, чи можна у цьому місці дрифтувати, і чи хтось тут взагалі дрифтує, бо ми помітили сліди. На що він відповів, що не знає. Це був індус, на вигляд дуже простий чоловік", - каже Олександр.

Після розмови з іноземцем українці зробили ще один дрифт на автомобілі і втрапили в халепу.

"І ми знову дріфтуємо для відео, нам якраз потрібно було зробити ще один кадр. І тут вибігає цей чоловік, знімає все на свій телефон і каже: "Стоп-стоп. Це мій автомобіль". Ми кажемо: "В якому сенсі? Ми ж тебе запитували…". Він відповів: "Нічого не знаю, не маю до вас жодних претензій". Минає рівно 10 хвилин, "підлітають" два сирійці на Lamborghini Urus і кажуть: "Давай сюди свої документи, свій паспорт". Як я потім дізнався, це були менеджери ренткару", - каже Олександр.

Авто, яке орендував Олександр Мицкан для відео

Українець своїх документів представникам компанії з оренди авто не дав. Спілкуватись з іноземцями Олександру допоміг його знайомий, який був поруч, і знав арабську мову.  

"10 тисяч доларів, інакше поліція і штраф у 20 тисяч доларів"

"Мій знайомий сказав, щоб я жодних документів їм не віддавав, адже вони не мають права їх вимагати. Таке право має лише поліція. Вони нічого не пояснювали, почали "наїжджати". Мабуть, вони хотіли забрати документи, щоб я дав їм гроші. Але їм нічого не вдалось. Вони почали погрожувати, що зараз викличуть поліцію і ми заплатимо штраф близько 20 тис. доларів", - розповідає чернівчанин.

Українці не погодились на умови іноземців, після чого справа дійшла до правоохоронців.

"Вони привезли якогось там копа, і кажуть: "Дивись, ось поліція, або ти платиш нам 10 тис. доларів, або ти зараз їдеш у відділення поліції і в тебе дуже великі проблеми". Звісно, ми обрали другий варіант, ми поїхали у поліцію. Як виявилось, це було якесь село в Дубаї. Про цей відділок мало хто щось знає, це як нас в Україні, такий схожий відділок. Ми приїхали туди і там почали брати у нас пояснення", - розповідає Олександр.

"Неправдиві свідчення"

Блогер каже, що мендежери компанії спершу не знали про те, що його друг знає арабську і під час пояснень у поліції дали неправдиві свідчення.

"Вони давали свідчення, що ми нібито почали гасати, а вони нас просили, щоб ми зупинились, ми їх не слухали і ще й обзивали їх "чітерами". Потім у відділенні вони сказали нам віддати ключі від авто, але я відмовився. Бо коли почались розбірки ще до приїзду поліції, вони нам заблокували машину так, що ми не могли нікуди поїхати. Вони сказали, що взамін на ключі віддадуть мені 1300 доларів авансу, яких я їм ще залишав, як депозит, коли доплачував за Lamborghini. Але я сказав, що віддам ключі тоді, коли мені повернуть усю суму. Але через годину прийшов начальник поліції і почав кричати, щоб я віддав ключі. То ж, звісно, я їх повернув, бо тут з поліціїєю сперечатись взагалі не можна. І далі у нашого оператора забрали камеру і залишили її у відділку. Ми також дали свідчення і поїхали в готель", - каже Олександр.

В аеропорту мені сказали: "Ви приїхали"

Українцям відеокамеру правоохоронці повернули через два дні.

"30 березня нам повернули камеру. Ми сказали, що завтра летимо до України і запитали, чи все у нас нормально. Вони сказали: "Так-так, немає жодних проблем". Ми запитали, чи не відкрили на нас справу, вони сказали, що ні, все нормально, їдьте. 31 березня ми приїжджаємо в аеропорт, дружину мою відпускають, оператора мого відпускають, всі їдуть додому, а мені сказали: "Ви приїхали", - каже Олександр.

В аеропорту його скерували в міграційну службу, де йому сказали, що на нього написана заява, і всі питання йому потрібно вирішувати у поліцейському відділку. Допоки справа не вирішиться, з країни Олександр виїхати не зможе.

"Дружина і оператор полетіли додому, мої квитки згоріли, а я поїхав до поліції. Там мені сказали, що нічого не знають, справу відкрили лише сьогодні вранці, 31 березня. У поліції також мені сказали, що у мене є два варіанти: чекати на суд, або йти розбиратись з цією компанією. Найцікавіше те, що мінімум місяць потрібно чекати на суд, а то й до пів року можна тут сидіти. Тобто я тут застряг, щонайменше, як на місяць", - розповідає чернівчанин.

фото / Олександр Мицкан

Олександр каже, що через знайомих знайшов адвоката, з яким підписав договір.

"Адвокат пішов у їхню прокуратуру, витягнув мою справу, виявляється, що на мене подали в суд, за те, що я наніс демах їхній машині на 20 тис. доларів. Але жодних пошкоджень немає. Коли приїхав сам начальник поліції під час розбірок і запитав, у чому справа, то власник машини запхав руку знизу під бампер, після чого витягнув і показав брудну руку. Поліцейський до нього сказав: "Ти що, дурник, покажи, де він пошкодив тобі машину". На що той показав йому відео і сказав: "От дивись, він дрифтував, він поламав мені машину". Але нічого я не поламав, все було на ходу, все було цілим і взагалі жодних проблем не було. Резина була 2020 року, у мене було відео до того, як я взяв машину і після того, як я її орендував, але нікому це не цікаво і ніхто цього не хоче слухати", - каже чернівчанин.

"Я просто попав на шахраїв"

За словами Олександра, він потрапив до шахрайської схеми з видурювання грошей у туристів.

"Щоб ви розуміли, у цих сирійців це відпрацьована схема. Вони ось так на туристах наживаються. Наші туристи приїжджають сюди і вони їх так "розводять" всіх на гроші. Також багато наших блогерів потрапили в таку ситуацію, брали авто і так само на них наживались.

Добре, наприклад, я спалив цю резину, хоч я її не спалив і віддав їм резину у нормальному стані, тому що я два рази дрифтонув. Резина в нормі, на ній можна ще їздити і їздити. Вони спершу сказали, що резина 10 тис. доларів, зараз вони кажуть, що я на 20 тис. доларів наніс збитків машині. Шини 2020 року, і в мене на відео видно, що ця резина вже була у поганому стані. Я просто попав на шахраїв, які наживаються на туристах і я не перший. І щоб ви розуміли, поки я був у відділку, пару таких, як я, на Lamborghini привозили також. А проти самого Дубаю я нічого не маю", - запевняє чернівчанин.

фото / Олександр Мицкан

"Вдень тут витрачається 300-400 доларів на прожиття"

"У шахраїв відпрацьована схема тим, що українці не можуть сидіти тут місяць-два, бо це дуже дорого. Вдень тут витрачається 300-400 доларів на прожиття, їжу, на все разом. І порахуйте, скільки це в місяць виходить. Звісно, коли я вже знаю, що я тут сидітиму місяць, те що зможу винайняти собі квартиру, самому готувати їсти і вже знаю, що це буде набагато дешевше. А до цього я думав, що через пару днів я вже поїду звідси. І так вони знають, що туристи у будь-якому випадку до них приїдуть і, якщо вони не дадуть 20 тис. доларів, то готові вже будуть віддати все, що мають, лишень би звідси поїхати", - каже українець.

За словами Олександра, він звертався у Консультво України в Дубаї, але допомоги отримати так і не зміг.

"Україна не допомагає зовсім нічим, не може надати юриста, перекладача теж. Сказали, щоб я позичав гроші у родичів і близьких, щоб я міг тут прожити. А все, що вони зможуть зробити, вони зроблять. У мене взяли номер цієї компанії, вони поспілкувались з ними і сказали, що їм розповіли, що я наніс демах машині і компанія не планує забирати заяву, написану на мене. Я їм відповів, що теж готую зустрічну заяву", - розповів Олександр про розмову з представниками консульства.

За його словами, з ним ще на початку інциденту сконтактувався посол і зазначив, що Олександру зможуть допомогти з житлом, але зробити це так і не вдалось.

"На початку з Абу-Дабі дзвонив посол і казав, що є кімнати, вони можуть надати мені житло. Але як пізніше виявилось, що у них - стратегічний об'єкт і що я в них мешкати не можу", - розповідає українець.

Олександру консульство запропонувало адвоката, за послуги якого чернівчанину довелось би заплатити 5 тис. доларів.

"Але адвокати ніяких гарантій не дають, вони просто будуть представляти мої права, так само і я можу представляти свої права за 5 тис. доларів", - каже чоловік.

"Нікому не цікаво, хто ви, що ви і звідки ви"

Зараз Олександр не знає, як вчинити, адже вдома на нього чекає сім'я, виїхати з країни він не може, а перебувати за кордоном - надто дорого.

"Я тут залишився один. Мови не знаю, нічого не знаю, перекладача не дають, нічим не допомагають. Я взагалі сюди приїхав, як турист відпочити і застряг. Якщо б я тут щось порушив, мені могли б просто дати штраф, я б його оплатив і поїхав додому. Але виходить, мене тут закрили, я звідси не можу виїхати. У мене вдома бізнес, сім'я і не питають, маєш за що жити, не маєш, і всім байдуже. Ви просто ходите по Дубаї і нікому не цікаво, хто ви, що ви і звідки ви. Ви повинні чекати, поки у вас не буде суду, але як ви маєте на це чекати, нікому не цікаво", - розповів Олександр Мицкан.

ТСН.ua намагався сконтактуватись з пресслужбою МЗС України, щоб отримати коментар про те, як у таких випадках мають діяти українські туристи за кордоном, утім на момент виходу публікації на телефонні дзвінки у пресслужбі відомства ніхто не відповідав.

Нагадаємо, нещодавно поліція в Дубаї арештувала за оголену фотосесію дівчат, серед є аж 12 громадянок України. За відверті знімання затриманих депортують з ОАЕ.

Новини світу: українок, яких затримали у Дубаї за оголену фотосесію, депортують

Новини світу: українок, яких затримали у Дубаї за оголену фотосесію, депортують

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
62к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація