Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вимкнути газ чи зупинити пиятику: медики розповіли, для чого українці викликають швидку допомогу

Працювати в цій службі дуже непросто, а зарплатня мізерна.

Вимкнути газ, урятувати від кота чи допомогти владнати сімейні чвари – з такими питаннями подекуди зверталися люди до служби екстреної медичної допомоги. Працівники "швидкої" скаржаться, що захлинаються від непрофільних викликів, через які допомога не надходить вчасно тим, хто її справді потребує, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Реалії працівників української швидкої можна побачити в спеціальній групі в соцмережі. "Дали привід тиск 180, приїхали по факту тиск 140, жінка п’є алкоголь, син каже: я так вчора викликав, приїхали, допомоги ніякої не потребував. Вчора дурно їздили, сьогодні дурно їздили", - розповідають медики.

ВідеоМедики служби екстреної медичної допомоги скаржаться на велику кількість безпідставних викликів

Вимкнути газ, врятувати від кота, чи просто допомогти владнати сімейні чвари. Будь-які питання може вирішити служба екстреної медичної допомоги. Але ж головне їх призначення - рятувати життя. Про ці проблеми працівники швидкої допомоги нині активно пишуть у соцмережах, об'єднавшись у профільну групу. Бо зізнаються: поки захлинаються від непрофільних викликів, до когось екстрена допомога просто не встигає доїхати.

Медики служби екстреної медичної допомоги скаржаться на велику кількість безпідставних викликів

Ініціатор створення групи – фельдшер Світлана Білецька зі Львова. Після того, як на роботі від перенапруження у водія швидкої стався інсульт, увесь біль вилила в інтернет. "І, як не дивно, цей пост розійшовся поміж співробітників дуже швидко. Почалася хвиля обурень, що у нас дуже критична ситуація, дуже кепські умови праці, брак машин, брак водії, всього брак", - каже жінка. За кілька днів у групу доєдналися майже 3 тисячі медиків швидкої. У всіх одна й та сама проблема – безпідставні виклики, котрих у практиці більше половини і кожен коштує державі тисячу гривень. 

Набираючи 103, людина потрапляє в диспетчерський центр, де працюють медики та психологи. "Вгамувати, заспокоїти, можливо, стресова, якась конфліктна ситуація сталася на роботі чи вдома", - каже старший лікар Вікторія Хоменко. "І навіть по голосу вже знають, чи хибний виклик, чи не хибний", - зізнається директор центру екстреної медичної допомоги Києва Анатолій Вершигора. Дзвінків туди надходить близько двох тисяч на день, але в Києві порожніх виїздів менше, ніж в областях, до 15%. Занадто високий тиск чи температура, втрата свідомості, кровотеча – бригада мчить, проте на місці може бути по-іншому. "Щоби виключити газ", - пояснюють, до прикладу, причину виклику.

Фотогалерея У Львові швидка влетіла у підземний перехід (3 фото)

І доки лікарі саме екстреної допомоги мчать скласти компанію п'яному жартівнику чи рятувати екзальтовану домогосподиню від котячих подряпин, десь поблизу може помирати людина. "Юридично ми не маємо можливості відмовити людині, сказати – ми до вас не приїдемо. І якщо ми в суспільстві не домовимось не робити такого, то рано чи пізно ми самі потрапимо у цю ситуацію", - каже речник МОЗ Олександр Ябчанка.

Псевдовиклики швидкої не караються, це не дає надії на поліпшення ситуації, тому медики зі служби тікають, а ті, що залишилися, працюють за 4-5 тисяч гривень. "Дуже багато лікарів працюють на 2-3 роботах, неможливо просто вижити на нашу зарплату", - зізнається лікар медицини невідкладних станів Ганна Кубякова. А молодь із лікарським дипломом і знанням мов потроху виїжджає з країни назавжди. Міністерство ж обіцяє більші зарплати, але саме для швидкої – не так швидко. 

Кореспондент ТСН Вікторія Ніконенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції