Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вимкнути рубильник при слові "українці": ексклюзивний репортаж із Лабитнангі, де тримають у заручниках Сенцова

Не лише влада РФ, але й пересічні росіяни втрачають будь-яку адекватність, коли мова заходить за Україну.

Українські політв’язні для президента РФ Володимира Путіна давно стали VIP-товаром, на котрий можна розмінювати політичні поступки і здобувати собі преференції в міжнародних стосунках. Лідерів Меджлісу Умерова та Чийгоза відпустили за сприянням президента Туреччини, за історика Козловського просив президент Чехії, а за Сенцова зараз просить генеральний секретар ПАРЄ, йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Аби дістатися до колонії, де тримають українського режисера, потрібно літаком із Москви дістатися до Салехарда, далі машиною їхати на північ, аж поки не впираєшся у велетенську водну перепону – річку Об. Це не окупований Крим – мосту тут ніхто будувати не збирається. Потрапити на інший берег можна лиш поромом. І зараз чи не найбільш комфортний час, бо коли сонце гріє вдень і не заходить уночі, тож не холодно, не загризають комарі і мошка, вічна мерзлота не здається такою безнадійно холодною. Але це лише кілька днів на рік: місцеві кажуть, що червень там – іще не літо, а липень – уже не літо. За полярним колом розташоване містечко Лабитнангі – кінцева зупинка російської залізниці.

ВідеоРФ приховує справжній стан здоров’я утримуваних українців – Людмила Денісова

Суперечливі заяви про стан здоров’я Олега Сенцова змушують думати, що його можуть примусово годувати і давати суміш, яка складається з незрозумілих та невідомих речовин. Ми не знаємо впливу на здоров’я та психіку цієї суміші – зазначила уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова. Живий чи мертвий – хотіла дізнатися Людмила Денісова у російському Лабитнангі. Вона знову вперто поїхала туди, на край світу, де в колонії фактично вбивають українця Олега Сенцова.

РФ приховує справжній стан здоров’я утримуваних українців – Людмила Денісова

Про доступ до  утримуваних осіб або військовополонених, якщо називати речі своїми іменами, двічі домовилися президенти України і Росії – 9 та 21 червня. На сайті Путіна досі розміщена відповідна інформація. Уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова за два тижні перебування в Росії  не змогла побачити жодного бранця Кремля. "Ми ходимо по колу", - констатує вона. У Києві уповноважена з прав людини РФ Тетяна Москалькова говорила так: "Я не можу говорити за органи влади, я направила лист, щоби пропустити українського уповноваженого зі мною, тому що російське законодавство не дозволяє відвідування громадянина Росії представниками інших держав без супроводу російського представника". Але прилетівши в Салехард вона спочатку втекла від Денісової, а далі кортеж російського омбудсмена ледь не проїхався по українській колезі. Москалькова не просто не вийшла з авто, щоби пояснити ситуацію, а ховалася за затемненими вікнами, поки її візаві – українській уповноваженій – невідомі чоловіки загрожували застосуванням сили.

Росіяни заявляють, що в Сенцова російське громадянство, оскільки  вони його надали примусово всім жителям Криму після окупації, але в української сторони є підтвердження, що Олега привезли до колонії як громадянина України. Показовою є й реакція пересічних росіян на присутність українців біля колонії. "Наші телефони розрядилися. Територія біля колонії оточена якимись нетрями, поблизу лише один магазинчик, там ми спробували знайти розетку. Крім спиртного і товарів першої потреби, продаються великі пакети з печивом і цукерками. Вочевидь, це популярний набір арештантів. І тут я побачив коробки Roshen. Придивившись, з'ясувалося, що це тільки красивий картон, у якому вже давно немає українського продукту. Його замінили російськими ерзац-зразками, але продовжують використовувати оригінальну упаковку. Нам дозволили заряджати телефони, але зайшли співробітники колонії і просвітили продавців, що ми з України. Реакція була миттєва: вони схопилися за рубильник і від страху вимкнули все разом із холодильниками з мороженою рибою, а зарядка нашої американської техніки припинилася", - розповів журналіст Роман Цимбалюк.

Доступ до українських політв’язнів досі заблоковано. Олег залишається сам на сам із російським катами в Заполяр’ї. "Я констатую, що РФ приховує справжній стан здоров’я утримуваних українців. Суперечливі заяви про стан здоров’я Олега Сенцова змушують думати, що його можуть примусово годувати, і давати суміш, яка складається з незрозумілих та невідомих речовин. Ми не знаємо впливу на здоров’я та психіку цієї суміші", - заявила уповноважена з прав людини Верховної Ради України Людмила Денісова.

Залиште свій коментар

Вибір редакції