Винних у смерті восьми шахтарів оштрафували на 900 гривень

Встановлені остаточні причини аварії на шахті ім. Кірова в Макіївці. Дев'ятьох винних у ній працівників покарали на 900 гривень.

Держгірпромнагляд встановив остаточні причини аварії на шахті ім. Кірова в Макіївці Донецької області, в результаті якої загинули вісім шахтарів і ще 12 людей одержали поранення.

Як повідомили в прес-службі територіального управління Державного комітету промислової безпеки, охорони праці та гірського нагляду в Донецькій області, спеціальна комісія дійшла висновку, що причиною інциденту 23 серпня став вибух метано-повітряної суміші, який був спровокований іскрою при проведенні ремонтних робіт.

У територіальному управлінні також відзначили, що з 24 серпня по 3 вересня інспектори Держгірпромнагляду провели всесторонню перевірку виконання норм охорони праці на шахті ім. Кірова.

В результаті перевірки були виявлені 128 різних порушень і заборонений видобуток вугілля в двох очисних забоях.

Дев'ять працівників шахти притягали до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів. Загальна сума штрафів склала 900 грн.

Нагадаємо, в результаті вибуху метано-повітряної суміші на макіївській шахті імені Кірова загинули 8 гірників. Ще 19 людей були госпіталізовані.

15 вересня на тій самій шахті сталася пожежа. В результаті задимлення були евакуйовані 130 гірників. Загиблих та постраждалих немає.

Крім того, 14 вересня, державний комітет промислової безпеки, охорони праці й гірського нагляду завершив перевірку всіх українських шахт на відповідність вимогам безпеки. Вона була почата після вибуху на шахті ім. Кірова. В ході перевірки було виявлено близько 15 тис. порушень норм промислової безпеки і охорони праці. Основною причиною порушень названа відсутність державного фінансування.

Перевірка проводилася на більш ніж 230 шахтах різних форм власності. Фахівці Держгірпромнагляду виявили 14,8 тис. випадків порушення норм промислової безпеки і охорони праці, зокрема більше 1,6 тис. порушень норм провітрювання і пилогазового режиму.

За словами першого заступника голови Держгірпромнагляду Анатолія Деньгіна, кількість виявлених порушень норм промислової безпеки і охорони праці свідчить про незадовільну роботу відомчого контролю на вуглевидобувних підприємствах.

У свою чергу представники підприємств, на чиїх шахтах були виявлені порушення, відзначають, що на сьогоднішній день всі фінансові питання вдалося вирішити.

Читайте також:

На шахті в Макіївці евакуйовані 130 гірників

Родичі загиблих шахтарів будуть судитися з державою за гроші

На шахті в Донецькій області загинули 8 гірників

На Луганщині загорілася шахта: евакуйовані 98 гірників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: