Винних у вибухах в Новобогданівці засудили (відео, оновлено)

Причетними до вибухів визнані командир військової частини та солдат. Обидва відсидять по 6 років у в'язниці.

Сьогодні військовий суд Дніпропетровського гарнізону виніс вирок колишньому командиру військової частини 2985 Сергію Лілову та колишньому солдату строкової служби Олегу Селіну, яких визнано винними у вибухах військових складів під селом Новобогданівка Запорізької області 6-9 травня 2004 року, і засуджено до 6 років позбавлення волі кожного.

Про це повідомив голова військового суду Василь Коваленко.

За його словами, Лілова визнано винним за статтями Кримінального кодексу "недбалість", "крадіжка військового майна", "службове підроблення". Селіна визнано винним у порушенні правил поводження з боєприпасами.

Представника корпорації "Співдружність" Бориса Курбатова визнано винним у пособництві викраденню військового майна та засуджено до позбавлення волі на строк 2 роки 4 місяці 22 дні – саме цей строк обвинувачений провів під арештом. Суд зважив на те, що Курбатов є інвалідом другої групи і потребує лікування. Сьогодні Курбатов був звільнений судом з-під варти.

За словами Коваленка, засуджені своєї провини не визнали.

Військовий суд також задовольнив позов військової частини до Сергія Лілова та Олега Селіна на суму 2 млрд. 291 млн. 705 тис. грн. Позови потерпілих від вибухів під Новобогданівкою суд задовольнив частково.

Виголошення вироку обвинуваченим у вибуху військових складів розпочалося ще 24 листопада і тривало 8 днів з огляду на велику кількість матеріалів кримінальної справи.

До вироку зараховано перебування арештованих військовослужбовців під вартою – Лілова з травня 2004 року, Селіна – з травня 2006 року.

Селін та Лілов відбуватимуть покарання у колонії суворого режиму.

Як повідомлялося, в результаті вибухів на військових складах у Новобогданівці у 2004 році двоє людей загинули, більш як 2 тисячі визнані потерпілими.

Військовий суд Дніпропетровського гарнізону 26 серпня завершив судове слідство за фактом вибухів. Судове слідство тривало два роки, за цей час у суді свідчили більш як 2,3 тис. потерпілих та свідків трагедії.

Пожежа і вибухи снарядів на цьому складі відбувалися за останні чотири роки тричі: в травні 2004 року, липні 2005 року і в серпні 2006 року. В результаті цього загинули 5 людей, поранення різних ступенів одержали понад 10.

ВідеоЗнайшли винних у Новобогданівці

ВідеоУ Новобогданівці суд знайшов винних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: