Правозахисники вимагають відставки Луценка

На думку правозахисників, очільник МВС винен у "нападі" на родину в Криму.

Вінницька правозахисна група вимагає відставки Юрія Луценка з посади міністра внутрішніх справ України у зв`язку із нападом співробітників ”Беркуту” на родину кримських татар.

”Зухвалий напад співробітників кримського "Беркуту" на родину українських громадян в селищі Мирне Сімферопольського району АРК, який тепер міліцейські піарщики намагаються видати за "прикру помилку", став логічним продовженням традиції зухвалої брутальної безкарності, що плекає серед підлеглих усіх рівнів міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко”, - заявляють вінницькі правозахисники.

На їх думку, українська міліція перетворилася із правоохоронного органу на фактор загрози життю і здоров‘ю мільйонів українців. ”Система відомчого контролю за дотриманням прав людини в діяльності підрозділів міліції спотворена, її зведено до бюрократичних піар-структур на кшталт так званого "Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності ОВС", - переконані правозахисники.

Вони зазначають, що міліція ”регулярно застосовує катування та жорстоко поводиться, протиправно перешкоджає мирним зібранням громадян, "кришує" нелегальну міграцію, наркоторгівлю, проституцію”. При цьому, стверджують правозахисники, попри політичні та бізнес-конфлікти керівників МВС та Генеральної прокуратури України ”міліція залишається "з прокурорськими", коли йдеться про уникнення відповідальності за порушення прав людини, незаконне насильство, повернення біженців до країн походження, фальсифікації матеріалів кримінальних справ”.

”Все це красномовно свідчить, що українські правоохоронні органи активно виступають єдиним фронтом проти власних громадян”, - заявляють правозахисники.

Вінницька правозахисна група звертається до Уповноваженого Верховної ради з прав людини Ніни Карпачової з проханням про невідкладно відкрити провадження за фактом нападу організованої групи співробітників МВС на родину Хаїрових в Криму.

Також правозахисники закликають Комітет ВР з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин ініціювати підготовку та проведення парламентських слухань "Причини порушень прав людини правоохоронними органами України та шляхи їхнього подолання".

Нгадаємо, 22 лютого Меджліс кримськотатарського народу поширив заяву про напад працівників спецпідрозділу "Беркут" на сім`ю кримських татар у селищі Мирне Сімферопольського району Криму. Під час операції був поранений голова родини, в результаті чого він втратив руку.

Відділ зв`язків з громадськістю Головного управління МВС в АР Крим заявив, що міліція не мала наміру нападати на сім`ю, а проводила операцію із затримання злочинця, який перебуває в розшуку. Керівництво кримського главку міліції попросило вибачення у постраждалого та членів його сім`ї, а також пообіцяло компенсувати всі завдані збитки.
 

Читайте також:

Міліція вибачилася перед кримчанином за відірвану руку

В Криму спецпідрозділ "Беркут" помилився адресою: є жертва

Луценко готовий стримати державний переворот

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: