"Випадково": Радуцький пояснив, як в Україні виявили "британський" штам COVID-19 і чому не змогли раніше

"Випадково": Радуцький пояснив, як в Україні виявили "британський" штам COVID-19 і чому не змогли раніше

Фото: pixabay.com

Голова профільного Комітету ВРУ зазначив, раніше МОЗ інформувало, що в Україні відсутнє обладнання для виявлення мутацій коронавірусу.

В Україні новий мутований штам коронавірусної хвороби COVID-19, так званий "британський", який виявили у двох пацієнтів із Івано-Франківської області, зафіксували випадково. Це зробили українські науковці разом з фармацевтами.

Про це у п'ятницю, 5 березня, заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від "Слуги народу" Михайло Радуцький на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, раніше МОЗ інформувало, що в Україні відсутнє обладнання для виявлення мутацій коронавірусу. Державі доводиться відправляти зразки біоматеріалу хворих до лабораторії ВООЗ у Німеччині та чекати на відповідь декілька місяців.

"І це велика проблема, адже ми не мали можливості визначити, з чим пов’язаний спалах хвороби на західній Україні. Виявилось, що вирішити проблему допомогли українські науковці разом з фармацевтами", - написав Радуцький.

За його словами, приватна фармацевтична компанія проводила випробування тестів, які більш ефективно виявляють нові штами COVID-19. Орендувала апарат для секвенування геномів коронавірусної хвороби та закупила необхідні реагенти. Співробітники Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського відповідали за вірусологічне спостереження за випробуваннями. Дослідники перевірили кілька зразків біологічного матеріалу від хворих у західній Україні та виявили два випадки "британського" штаму.

"Фактично спеціалісти інституту випадково зафіксували мутації вірусу. Виявляється, в Україні є висококваліфіковані спеціалісти, які можуть проводити цю складну процедуру – секвенування, є можливість орендувати необхідне обладнання, закупити реагенти.  Ця історія в черговий раз свідчить: якщо держава з якихось причин не здатна самостійно вирішити питання, є механізм державно-приватного партнерства. Давайте не забувати про нього", - резюмував Михайло Радуцький.

Фото: Facebook / Михайло Радуцький

Нагадаємо, раніше Радуцький заявив, що в Україні починається нова - третя - хвиля захворюваності на коронавірус.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини України: британський штам коронавірусу не вплине на вакцинацію

Новини України: британський штам коронавірусу не вплине на вакцинацію

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація