Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Випадок захворювання дитини правцем шокував нового керівника МОЗу

Випадок захворювання дитини правцем шокував нового керівника МОЗу

Медики кажуть, що робити своєчасне щеплення маму відмовив місцевий лікар.

Реаніматологи продовжують слідкувати за здоров'ям маленької Надійки, котра захворіла правцем і тепер лежить у лікарні в Дніпрі. Медики зробили усе, що могли, і тепер лише вичікують, аби організм таки поборов недугу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Випадок з Надійкою шокував новопризначеного очільника відомства Уляну Супрун. Дві доби керівник МОЗу вникала в проблему і була приголомшена: купувати ліки у міністерстві нікому – керівника нема вже місяць, а четверо співробітників відділу, які б мусили контролювати і відповідати за закупівлі, перебувають у відпустці. "Зараз у міністерстві ніхто не займається державними закупівлями", - констатувала вона.

Відео Ситуацію зі щепленнями в Україні найближчим часом розгляне РНБО

Хронічне недофінансування і антивакцинальні кампанії, які час від часу спалахують у пресі – це основні причини критичної ситуації зі щепленнями. Так вважає головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій. На його думку, в Україні доцільно ввести відповідальність батьків за відмову від вакцинації. Так само мусять відповідати і лікарі, які відмовляють батьків робити дитині щеплення. Випадок з Надійкою Савушкіною саме такий – її мама відмовилась від щеплень за порадою лікаря, твердить імунолог. "Якби лікар таким чином поступив за кордоном, розглядалося б питання професійної компетентності цього лікаря", - коментує він.

Нині у Мінохорони здоров'я звіряють, скільки вакцин і сироваток є в лікарнях країни. До четверга обіцяють вивісити на сайті інформацію про закуплені цьогоріч вакцини і в які регіони вони вже надійшли. Також Супрун ініціювала розгляд питання про дитячу вакцинацію на засіданні Радбезу. На думку керівника МОЗу, поточний стан справ загрожує національній безпеці України.

Кореспондент ТСН Оксана Щербина

Залиште свій коментар

Вибір редакції