Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Грошей не вистачає. Як і де шукають підробіток українські пенсіонери

Понад 2,5 мільйонів українських пенсіонерів працюють.

Понад місяць українські пенсіонери отримують збільшені державні виплати. Однак за статистикою Мінсоцполітики в Україні більше 2,5 мільйонів пенсіонерів працюють

Саме через маленькі виплати українські пенсіонери шукають підробіток, йдеться у "Сніданку з 1+1".

Від жовтня минулого року підпрацьовує і пенсіонер Микола. Соціальні виплати у нього невеликі. Займається кур’єрською доставкою.

"Завдання різні. Буває, що просто треба щось купити та доставити з однієї адреси на іншу", - розповідає пенсіонер. Авто не має, тож всі доставки виконує пішки та громадським транспортом. Через це щомісяця має надбавку до пенсії, що значно перевищує державну виплату. Каже, що отримує 3-4 тисячі гривень.

Часто підробіток на пенсії шукають серед знайомих, залишаються працювати на своєму місці на півставки або ж шукають додатковий дохід в інтернеті на спеціальних сайтах. До 2014 року, такими сайтами користувалась лише молодь. Зараз пенсіонери - близько 5% усіх користувачів.

Найпопулярніші серед пенсіонерів професії це: сантехніки, електрики, прибиральники, кур'єри й ті, хто можуть постояти в черзі замість вас.

Стаж, який пенсіонер напрацьовує таким чином, може бути зарахований до пенсії. Для цього треба оформити ФОП. Тоді пенсіонер починає відраховувати податки, а пенсійний фонд кожні два роки доповнює стаж підприємця. Невигідно це тим, хто має субсидію. Адже є ризик того, що державну компенсацію підприємцю скасують.

Підпрацьовують пенсіонери і в більш розвинених країнах. У сусідній Польщі до 2000 року це забороняли. Зараз же підробітки дозволені і не впливають на пенсію чи пільги. В Німеччині, якщо пенсіонер отримує до 450 євро на місяць, держвиплати не скорочують, якщо більше - пенсію можуть навіть скасувати. В решті країн Європи пенсіонери, що працюють, отримують скорочені виплати - від 20 до 50% пенсії.

ВідеоПенсії можуть підвищити колишнім працівникам бюджетної сфери та сільського господарства - економічні новини

Наступного року пенсії можуть підвищити колишнім працівникам бюджетної сфери та сільського господарства. Як пояснили в уряді, розмір підвищення залежатиме від самої пенсії. "Укрзалізниця" поділить поїзди за трьома категоріями. Як повідомив начальник департаменту компанії Олександр Красноштан, від класу потяга залежатиме ціна на квиток.В Україні планують вирощувати перлини! Вже цієї осені на базі Херсонського державного аграрного університету запустять такий проект. Більше про економічні новини та курс валют - в нашому огляді.

Пенсії можуть підвищити колишнім працівникам бюджетної сфери та сільського господарства - економічні новини

Залиште свій коментар

Вибір редакції