Виповнилося 10 років з дня зникнення Георгія Гонгадзе

Сьогодні, 16 вересня виповнюється 10 років з тих пір, як зник журналіст Георгій Гонгадзе. Слідство наразі завершено. Замовники убивства названі.

16 вересня 2000 року зник журналіст Георгій Гонгадзе. У цей день журналісти згадують всіх колег, які загинули через свою професійну діяльність за роки незалежності України.

Наразі досудове слідство у справі Гонгадзе завершене. Генеральна прокуратура єдиним замовником вбивства журналіста назвала колишнього главу МВС - покійного Юрія Кравченка.

Напередодні 10-річчя зникнення журналіста колишній президент України Леонід Кучма заявив, що за організацією вбивства Гонгадзе стояли закордонні спецслужби. За його словами, це все було міжнародною провокацією, щоб скомпрометувати Україну і її керівництво.

У свою чергу Микола Мельниченко зізнався, що публікація плівок, нібито з переговорами вищих посадових осіб держави, була спецоперацією з усунення Леоніда Кучми з посади. За його словами, на заході вважали, що він прийшов до влади незаконним шляхом. Тому спецслужби і намагалися вплинути на ситуацію в Україні.

При цьому Мельниченко продовжує наполягати, що за вбивством Гонгадзе стоять Кучма і Литвин. Але визнає, що жодних доказів, крім його плівок, немає.

Тим часом потерпілі в справі Гонгадзе вже почали знайомитися з матеріалами кримінальної справи, яких за 10 років зібралося більше 100 томів.

Вдова журналіста Мирослава заявила, що в справі Гонгадзе її найбільше цікавлять параграфи, що стосуються очної ставки Олександра Пукача, Володимира Литвина і Миколи Джиги, а також результати розслідування по плівках Миколи Мельниченка.

"Мене цікавить, як проводилася очна ставка між генералом Пукачем, Литвином і Джигою. Мене цікавлять результати розслідування по плівках Мельниченка. Досі не названі мотиви організатора та виконавців цього злочину. Які були мотиви у Кравченка, окрім виконання наказу? Інших просто не могло бути! ", - зазначила вона.

Крім того, за словами начальника Таращанського моргу, "таращанське тіло" не числиться як тіло Гонгадзе і все ще вважається тілом невідомого, а знайдений череп зберігається десь окремо. Він зазначив, що до кінця вересня-початку жовтня всі питання з тілом мають бути вирішені.

Нагадаємо, Георгія Гонгадзе викрали 16 вересня 2000 року. Того ж року в Таращанському лісі в Київській області був виявлений обезголовлений труп, який експертиза згодом визнала тілом зниклого журналіста. Пізніше за вказівкою Пукача на Київщині було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належали загиблому журналісту.

Підозрювані в причетності до вбивства були затримані в лютому 2005 року. Ними виявилися троє співробітників департаменту зовнішнього спостереження МВС: Валерій Костенко, Олександр Попович і Микола Протасов.

У ході судового процесу всі підозрювані зізналися в тому, що 16 вересня 2000 року в супроводі Олексія Пукача і за його наказом вивезли Гонгадзе за межі Києва. У 2008 році Апеляційний суд Києва визнав винними трьох колишніх співробітників МВС.

Колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження Головного управління кримінального розшуку МВС Пукача, який з 2003 року перебував у міжнародному розшуку, затримали 21 липня 2009 року. Генпрокуратура 24 липня 2009 року висунула офіційне обвинувачення Пукачу в співучасті у вбивстві журналіста.

Читайте також:

Леся Гонгадзе: можливо, Георгія запроторили до психлікарні

Офіційно: справа про замовника вбивства Гонгадзе закрита у зв'язку з його смертю

Мельниченко готовий відмовитися від свідчень у справі Гонгадзе

Генпрокуратура встановила, хто віддав наказ убити Гонгадзе

Пукачу розширили обвинувачення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: