Випускні тести стануть платними

Директор Українського центру оцінювання якості освіти вважає, що слід було б проводити тестування різної складності для абітурієнтів, у яких в майбутньому іноземна або українська мови будуть профільними предметами.

Український центр оцінювання якості освіти має намір ввести часткову оплату абітурієнтами зовнішнього тестування. Про це на прес-конференції заявив директор центру Ігор Лікарчук.

"Ми переконані, що потрібно переходити до часткової оплати вартості проведення зовнішнього тестування за рахунок тих, хто бере в ньому участь", - сказав він.

Лікарчук зазначив, що безкоштовно тестування проводиться тільки в Україні і Росії.

На його думку, доцільно було ввести таку систему, при якій 2-3 тести абітурієнти могли б пройти безкоштовно, а за додаткові тести або за участь у додатковій сесії тестування платили б.

Крім того, на його думку, слід ввести схему повернення витрачених на проведення тестування коштів тим абітурієнтами, які не з'явилися на нього без поважної причини.

За оцінками Лікарчука, якщо б така система діяла вже зараз, то у 2010 році такими абітурієнтами до державного бюджету було б повернуто близько 10 мільйонів гривень.

Крім того, він наголосив на необхідності перегляду фінансування проведення зовнішнього тестування, підкресливши, що зараз не вистачає фінансових ресурсів ні на проведення аудіювання з іноземних мов, ні на обладнання пунктів проведення тестування металошукачами для попередження використання учасниками тестування мобільних телефонів та іншої техніки, ні на належну оплату роботи осіб, які проводять тестування.

Лікарчук повідомив, що в 2010 році Центру оцінювання якості освіти виділено 90 мільйонів гривень з державного бюджету.

Крім того, за його словами, Центр оцінювання якості освіти вважає за доцільне введення зовнішнього тестування різного рівня складності по ряду предметів. "Нам необхідно переходити до використання тестів різного рівня", - сказав він.

За словами Лікарчука, слід було б проводити тестування різної складності для абітурієнтів, у яких в майбутньому іноземна або українська мови будуть профільними предметами, і, з іншого боку, для тих, у кого ці предмети будуть непрофільними.

Директор центру вважає, що якщо б вже в ході проведення тестування в 2010 році тести були диференційовані, то їх результат був би зовсім іншим.

Серед тестів, які слід було б розділити за складністю, крім мов, він назвав математику і географію. Що стосується інших предметів, то, за його словами, це питання дискусійне, оскільки їх здає не так багато абітурієнтів.

Лікарчук повідомив, що центр звернеться з відповідною ініціативою до Міністерства освіти і науки.

Читайте також:

В Україні стартувало додаткове тестування абітурієнтів

Абітурієнти починають оскаржувати результати тестувань

В Україні оголошено додаткову сесію зовнішнього тестування

Абітурієнти масово проігнорували зовнішнє тестування

ВідеоВипускні тести будуть платними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: