Випускникам дозволять складати тести російською мовою

Уряд змінить правила тестування, необхідного для вступу до вузів, і дозволить абітурієнтам проходити ЗНО мовою їхнього навчання, зокрема російською.

Цього року випускники українських шкіл матимуть змогу складати тести зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) тією мовою, якою вони навчалися в школах, зокрема російською.

Про це заявив віце-прем'єр з гуманітарних питань Володимир Семиноженко. Зараз, нагадаємо, тестування можна проходити лише українською мовою.

"Була допущена нерівність і нерівна конкурентність абітурієнтів щодо мови складання незалежного тестування. Наш принцип, який буде закладено, – якою мовою він закінчив школу, наприклад, закінчив угорську школу в Мукачевому, закінчив школу з болгарською мовою навчання, російські школи, українські – будуть здавати на тій мові, на якій вони навчалися", - наголосив урядовець.

При цьому віце-прем’єр наголосив, що уряд встигне підготувати необхідні тести на всіх мовах, на яких в українських школах ведеться навчання.

Семиноженко також повідомив, що під час проведення незалежного тестування планується підвищити статус шкільних атестатів. Зокрема, за його словами, абітурієнти будуть отримувати додаткові 200 балів за атестат, а також ще 200 додаткових балів – за результатами складання вступних іспитів чи проведення співбесід.

"Незалежне тестування буде оцінюватися в 600 балів", - додав він.

Нагадаємо, раніше Семиноженко заявляв, що вже цього року уряд може поруч із тестуванням повернути вступні іспити до вузів.

Разом із тим, Адміністрація Віктора Януковича та сам президент вже визнали, що російська мова не буде другою державною в Україні.

Читайте також:

Уряд готовий повернути вступні іспити до вузів

Адміністрація Януковича: російську мову неможливо зробити державною

Литвин: українська мова не витримає конкуренції з російською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: