Випускники коледжу Святого Луки так і не отримали дипломів: що кажуть у МОН

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Випускники коледжу Святого Луки так і не отримали дипломів: що кажуть у МОН

Батьки випускників написали звернення до керівників держави.

Сумним День знань виявився для випускників столичного коледжу Святого Луки. Цього дня більш як пів сотні випускників закладу мали б піти до вишів на перший дзвінок. Але так і не отримали дипломів. Їхній коледж та Міністерство освіти уже кілька місяців не можуть вирішити свій конфлікт.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Всі три роки я вчилася старанно, йшла на червоний диплом просто крізь сльози", — говорить 17-річна Каріна Фот.

І часто це були сльози від порізів, бо освоювала фах зубного техніка, тож працює зі скальпелем, говорить дівчина.

"Мріяла стати лікарем. Пройшла повністю навчання, під час карантину це було онлайн. Так само складали держіспити. Є підтвердження, є її заліковка", — розповідає мама Каріни Вікторія Фот.

Залікова книжка — уся в п'ятірках, але до мрії не наближає. Оскільки диплом про освіту не видають — ні Каріні, ні її 65 однокурсникам.

"Я вважаю, що конституційні права дітей порушені. Закінчилася зараз вступна кампанія, а діти не змогли подати документи на отримання вищої освіти", — говорить Віктор Поліщук, батько Максима. 

Коледж, у якому навчалися діти, не має ліцензії — таку усну відповідь отримали від Міносвіти родини студентів.

"Жодного документа від Міністерства: чи то наказу, чи то рішення, чи акта. Результатів перевірки, якими би було анульовано цю ліцензію, ми за два місяці не отримали", — говорить адвокатка Вікторія Єловікова.

Випускники столичного коледжу Святого Луки так і не отримали дипломів

Випускники столичного коледжу Святого Луки так і не отримали дипломів

Не вдалося побачити таких документів і ТСН. На запит до Міносвіти погодилися відповісти, але постійно відтерміновували зустріч. Почути їхню позицію вдалося лише на студентській демонстрації. 

"У 2015 році було ухвалено новий перелік, згідно з яким здійснюється підготовка тієї чи іншої освіти, і всі заклади мали поміняти свої ліцензії. Приватний заклад свідомо порушував законодавство", — говорить Ігор Балуба, в. о. гендиректора Департаменту вищої освіти МОН.

Того ж року, кажуть у коледжі Святого Луки, довкола якого й виник конфлікт, ухвалили ще один закон.

"У 2015 році був ухвалений закон про ліцензування господарської діяльності, де в перехідних положеннях чітко вказано: якщо ліцензія на момент ухвалення цього закону є чинною, то вона безстрокова", — зауважив Сергій Гаращук, гендиректор коледжу Святого Луки.

Він демонструє ліцензію, яка потрібна для приймання студентів, та сертифікат, який дозволяє випускати студентів із вишу, де термін дії закінчується у 2026 та 2027 роках.

Хто правий і на який закон рівнятися — за кілька місяців конфлікту так і не вирішили, тоэ студенти стали заручниками ситуації. Більшість із них планувала подаватися на здобуття вищої освіти, але вступна кампанія закінчилася. 

"Як вийти з цієї ситуації, насправді ніхто не знає. Арбітром могло б виступити Міністерство освіти і науки. Але, з іншого боку, МОН уже не займається питанням акредитації чи випуску студентів", — говорить ексміністр освіти і науки Сергій Квіт.

Та спробу вирішити все в. о. міністра освіти Сергій Шкарлет таки зробив. Рекомендував перевести студентів до іншого закладу. 

Водночас у студентів є сертифікати найважливішого державного іспиту у сфері медицини — тестування "Крок".  Навряд чи до нього допустили б когось збоку, певні студенти. 

"Якщо країна не турбується про своїх майбутніх лікарів, то навіщо тут лишатися? Треба тікати за кордон", — зазначає Мирослав Янішевський, випускник коледжу Святого Луки.

Батьки ж обіцяють не опускати рук і вже написали звернення до керівників держави, сподіваючись на вирішення їхнього питання.

Наступна публікація