Випускники шкіл ризикують отримати атестати із запізненням

У школах побоюються, що нова програма підготовки атестатів та свідоцтв до друку не працюватиме нормально

Випускники 9 та 11 класів цього року можуть отримати документи про освіту із запізненням. Про це пише "Українська правда".

Зазначається, що причиною цього стало нове програмне забезпечення від компанії "Нові знання", яка розробила програму-клієнт Державної інформаційної системи освіти (ДІСО), яка покликана замінити діючу систему підготовки, що нині діє,  до друку документів про базову та середню освіту. Втім, компанія почала розробляти програмне забезпечення лише в грудні минулого року, а інформація у школах не перевірялась. Зокрема, поле призначене для назви закладу часто закоротке, наявні помилки щодо класифікації навчальних закладів, а також неможливо внести інформацію про кількість класів у школі.

Тож, наразі у програму можна внести лише  дані про навчальний заклад, а дані власне випускників, які вказуються у документах про освіту вбити в програму наразі неможливо. Програму для внесення інформації про випускників, школи отримають лише наприкінці цього місяця, і в разі, якщо програмне забезпечення виявиться недопрацьованим, то потрібно буде негайно відновлювати доступ до програми внесення даних, що наразі існує.

Окрім того, як повідомив директор СШ №118 м. Києва Сергій Горбачов, дані у нову програму пропонується вносити вручну, без їх перенесення із наявної бази. За словами Горбачова, видача атестатів із запізненням може завадити випускникам цьогоріч вступити до вищих навчальних закладів

Видання зазначає, що МОН 24 березня видало наказ №319, яким відмінило програму підготовки документів про освіту, що нині діє. У школах нарікають, що такі зміни варто було проводити на навчального початку року.

Нагадаємо, у Міносвіти розробили нову концепцію фінансування вищої освіти, яка передбачає нарахування стипендій відповідно до успішності студентів. Також у Міносвіти вирішили розділити поняття академічних та соціальних стипендій.

Втім у відомстві наголосили, що зміни щодо принципів нарахування стипендій - у разі їх прийняття - не будуть стосуватись студентів, котрі вже навчаються, а лише тих, хто буде вступати до вищих навчальних закладів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: