Вирізали те, чого не було: як чернігівчанка бореться із наслідками непотрібної операції

Вирізали те, чого не було: як чернігівчанка бореться із наслідками непотрібної операції

Життя Ольги Одарченко кардинально змінилося  чотири роки  тому.

Життя пішло шкереберть через імовірну лікарську помилку. Жительці Чернігова Ользі Одарченко діагностували рак, але після операції з'ясувалося, що онко й не було. Тепер жінка бореться з наслідками непотрібного хірургічного втручання.

Про те, як таке могло трапитись і що робити далі - 8 грудня йдеться в сюжеті ТСН.19:30. 

Життя Ольги Одарченко кардинально змінилося  чотири роки  тому. І навіть не тоді, коли  їй  поставили діагноз  рак молочної залози, а вже на восьмий день після операції під час розмови з лікарем, який і ошелешив жінку - раку в неї не було.

Їй тоді  було 37 і Ольга  вирішила жити далі.  Так,  -  порізана, але здорова.  І без ніяких засторог  повернулася  до звичного життя. А через рік  її права рука почала набрякати. Оскільки нічого не боліло - до лікарів не зверталася. А ще через рік різниця в об'ємах  рук сягнула  п'яти сантиметрів.

Виявилося, що це лімфедема: нагромадження лімфатичної рідини в тканинах, що призводить до набряку  ділянки тіла. Тоді  жінка й  дізналася, що окрім  частини молочної залози їй  вирізали ще й десять здорових лімфовузлів. Про можливі наслідки  - каже Ольга -  лікар-онколог її не попередив.

Ольгу оперував  хірург Олександр Заїка. Каже, лімфовузли  вирізав, бо так тоді вони практикували.  Експрес-аналіз під час  операції  не робив, бо повірив цитології. Та й пухлину руками  намацував. А Ольга просто потрапила до статистики  помилкових діагнозів.

"Кожен такий випадок у нас розглядається окремо. Дійсно, гіпердіагностика рака - є офіційна статистика - біля трьох відсотків. Такі випадки ми розбираємо, розглядаємо, передивляємось, але, якщо вам здається, що ставити діагноз рак - це легко і просто - я запевняю, що ні", - говорить Олександр Заїка, хірург-онколог  Чернігівського обласного онкодиспансеру.

У  Національному  інституті раку зразки  Ольги Одарченко вивчали в двох лабораторіях. У матеріалах, які  вирізали під час операції, раку не було.

Цитологічні зразки,  на підставі яких  діагностували рак  -  досліджували в сусідній лабораторії. Там усе складніше, бо зразки чомусь уже не придатні для точного висновку.

Псевдорак: як жителька Чернігова бореться з наслідками непотрібної операції

Псевдорак: як жителька Чернігова бореться з наслідками непотрібної операції

Тим часом військова, учасниця АТО, яка  раніше участю в благодійних заходах збирала  гроші на  допомогу армії,   тепер збирає  собі на трансплантацію  лімфовузлів. Це чимала сума. А шлях відшкодування збитків за скалічене здоров'я в Україні надто складний і тривалий. 

Ольга Одарченко - мати одиначка і  переживає, щоби її руку геть не відібрало. Боїться залишитися  без роботи і сам на сам із наслідками  непотрібної операції.

Допомогти їй можна за реквізитами Приватбанку: 4731 2196 1520 4025 Одарченко О.В.

Тим часом у Житомирі місцевий мешканець переконує, що йому зламали хребет під час масажу. Вадим Цвіон каже, що зайшов у кабінет сам, а звідти його винесли на ношах. Проте медик, якого звинувачують у травмуванні, запевняє - жодного масажу не робив, а в пацієнта, мовляв, стався інсульт.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація