Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Вирізати хохлів треба як вид". Балух розповів, як над ним знущався начальник СІЗО в окупованому Криму

"Вирізати хохлів треба як вид". Балух розповів, як над ним знущався начальник СІЗО в окупованому Криму

За словами активіста, він неодноразово висловлював бажання свідчити під поліграф, проте йому відмовляли.

Український активіст Володимир Балух, якого утримують у СІЗО Сімферополя, розповів, як начальник ізолятора Валерій Ткаченко дозволяв собі постійно ображати, вчиняти фізичне насильство і провокувати його.

Про це він заявив під час допиту на засіданні підконтрольного Росії Роздольненського райсуду Криму, пишуть "Крим.Реалії".

"Потерпілий (начальник Валерій Ткаченко - прим.ред.) заявив (на суді - прим.ред.), що у нього неприязного ставлення до мене немає. Але від першого дня мого перебування в ізоляторі тимчасового тримання, коли Ткаченко зайшов до мене вранці на перерахунок, насамперед сказав: "О, правосека нарешті привезли. Зараз двадцяточку тобі навалять - на зоні навчать батьківщину любити", - розповів Балух.

За словами українського активіста, начальник СІЗО постійно принижував його і намагався вдарити.

"Він звертався до мене суцільними матюками. Щоразу, коли перебував в ІТТ, він приходив до мене в камеру і намагався образити, принизити за національною ознакою і, за його розумінням, моєю приналежністю до "Правого сектора". Говорив, що і вирізати нас, хохлів, треба як вид, і різне інше. Приходив із перегаром, у цивільному, у вихідні дні. Ці спроби мене вдарити, образити, всі провокації є на відеозйомці", - додав Балух, наголосивши, що неодноразово заявляв про бажання свідчити під поліграф, у чому йому відмовляли.

Нагадаємо, в окупованому Криму українця Володимира Балуха засудили до трьох років і семи місяців колонії-поселення за звинуваченням у нібито незаконному зберіганні боєприпасів. Правозахисники вважають, що його репресували за проукраїнську позицію, зокрема за прапор України, вивішений у дворі його будинку. Пізніше суд скоротив вирок на два місяці, виключивши з обвинувачення пункт про придбання боєприпасів.

19 березня Балух оголосив безстрокове голодування. через незгоду з судовими переслідуваннями. Адвокат Ольга Дінзе наголошувала, що український активіст за час голодування втратив 30 кг ваги.

Залиште свій коментар

Вибір редакції