Вірні УПЦ МП разом із РПЦ рухаються до великої схизми – заява УПЦ-КП

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У патріарха Філарета розкритикували рішення синоду Московського патріархату.

УПЦ-КП назвала рішення синоду Російської православної церкви про частковий розрив із Константинополем безпідставним. Про це йдеться в заяві прес-центру Київської Патріархії з приводу рішення синоду РПЦ про розрив молитовного спілкування Москви з Константинополем.

На думку авторів заяви, такі дії РПЦ не мають богословського, історичного і канонічного виправдання. "Питання церковно-адміністративного характеру, навіть при наявності заперечень від іншої церкви, повинно вирішуватися на церковно-адміністративному рівні, а не через розрив єднання у таїнстві святої євхаристії", - наголосили в УПЦ-КП. "Вчинивши так, Московський патріархат фактично прирівняв зовнішню, мирську сторону життя церкви, до сутнісної, таємничої сторони, прирівняв питання керівних прав та влади ієрархів – до єдності у Христі", - додали автори тексту.

ВідеоРПЦ заявила про розрив зв'язків із Константинополем

Московський Патріархат розриває зв'язки із Константинополем. Патріарх російської православної церкви Кирил заявив, що припинить згадувати ім'я Константинопольського патріарха Варфоломія під час богослужіння. Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні синоду РПЦ у Москві. Кирило скликав його через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну. 

РПЦ заявила про розрив зв'язків із Константинополем

У Київському патріархаті також звернули увагу на те, що "дотепер одним з головних мотивів для єпископату, духовенства, чернецтва та мирян РПЦ в Україні зберігати свою підлеглість Московському патріархату було переконання, що через цю підлеглість вони зберігають єднання з повнотою православ’я, з помісними православними церквами". Натомість тепер, вважають у патріарха Філарета, ситуація змінюється. "Всі згадані архієреї, духовенство, ченці та черниці і миряни мають усвідомити: залишаючись далі під владою Московського патріарха, вони разом з ним розривають молитовне і євхаристійне єднання зі Вселенським патріархом, а відтак не зберігають єдність православ’я, а разом з РПЦ рухаються до повної схизми", - попередили в УПЦ-КП.

Як повідомлялося, вигаданими назвав підстави для часткового розриву церковної єдності між Москвою і Константинополем також і відомий російський православний богослов і місіонер диякон Андрій Кураєв. Свої думки з приводу рішення синоду РПЦ він виклав у блозі, а озаглавив статтю іронічно: "Ура, ми тепер самі розкольники!".

Залиште свій коментар

Вибір редакції