Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вирок Савченко. Російський суддя заявив, що вина Надії підтверджується показами свідків

На думку суду, статус делегата ПАРЄ не є підставою для припинення кримінального переслідування стосовно Савченко.

Сьогодні, 22 березня, Донецький міський суд не бачить перешкод для карного переслідування українки Надії Савченко у зв'язку з її статусом делегата ПАРЄ.

"Суд виходить з того, що Савченко була затримана 30 червня 2014 року, що з урахуванням положення про статус делегата Асамблеї Ради Європи не є перешкодою для її кримінального переслідування", - йдеться у вироку суду, який оголошує суддя Леонід Степаненко.

Згідно з вироком, з матеріалів справи випливає, що Савченко стала делегатом ПАРЄ лише 26 січня минулого року, тоді як її затримання відбулося на півроку раніше.

Крім того, у вироку йдеться, що вина Савченко підтверджується численними свідченнями свідків. Також суд Ростовської області припинив кримінальну справу щодо Надії Савченко за обвинуваченням у замаху на життя шести мирних жителів Луганської області.

Українська льотчиця Надія Савченко, яка добровольцем поїхала боротися з терористами у зону АТО, в середині червня 2014 року потрапила у полон до бойовиків у Луганській області.

Слідчий комітет РФ звинувачує Надію Савченко у нібито пособництві вбивству двох і більше осіб і в незаконному перетині державного кордону. 13 липня офіційний представник СК Володимир Маркін заявив, що Надію Савченко можуть засудити до 25 років ув'язнення. За його словами, із урахуванням зібраних доказів слідчі перекваліфікували дії обвинуваченої, і тепер вона понесе відповідальність не як поплічник, а як співвиконавець вбивства.

За даними захисту, Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, оскільки потрапила у полон ще до їхньої загибелі. За словами самої українки, терористи відвезли її до Луганська, а потім із мішком на голові перевезли до Красного Луча, звідки доправили до російського міста Богучар.

Із 13 грудня 2014 року льотчиці почала голодування, яке тривало 83 дні. За час голодування вона схудла на понад 20 кілограмів. 2 березня 2015 року Порошенко присвоїв льотчиці звання "Герой України". У свої 34 роки Савченко стала народним депутатом України і депутатом ПАРЄ від України.

18 січня 2016 року в суді російського Донецька був допитаний боєць АТО Іван Руснак. За його словами, 17 червня 2014 року сепаратисти підбили БТР українських військових. Після чого бійці зайняли оборону і почали відходити. У цей момент на них вийшла Савченко. У Надії не було з собою рюкзака з біноклем і рацією, а було розвантаження з медпакетами, якими вона надала першу допомогу.

4 березня Надія Савченко, яку утримують в СІЗО в РФ, оголосила сухе голодування. Адвокати льотчиці повідомили, що стан її здоров'я значно погіршився - Савченко почала страждати на лихоманку та тахікардію і лише за одну добу втратила чотири кілограми.

Під час заключного слова незаконно ув'язнена українка проголосила, що у Росії неодмінно буде свій Майдан і показала судові середній палець.

"Майдан у Росії буде! Путін всіх не посадить. Хотіли останнє слово? Ось воно", - сказала вона.

Вирок Надії Савченко призначили на 21 та 22 березня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції