Вирок Тимошенко: Німеччина погрожує наслідками, Франція бачить деградацію

Вирок Тимошенко: Німеччина погрожує наслідками, Франція бачить деградацію

Юлія Тимошенко під час оголошення вироку / Фото: tymoshenko.ua

Країни ЄС не лишились осторонь вироку Юлії Тимошенко, оголошеному 11 жовтня. Німеччина запевняє, що України не укникнути негативних наслідків.

Німеччина вважає, що вирок Юлії Тимошенко матиме негативні наслідки для стосунків України з Німеччиною та Євросоюзом. Франція наголошує на деградації правової системи в Україні.

"Сьогоднішній вирок колишньому прем'єр-міністру Юлії Тимошенко - це удар по засадах правової держави в Україні. На жаль, все це кидає дуже негативне світло на ситуацію з принципами правової держави в Україні. Це рішення не може залишитися без наслідків для відносин України як з нами, так і з ЄС загалом", - ідеться в заяві міністра закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле, яку поширила прес-служба посольства ФРН в Україні.

За його словами, відсьогодні німецька влада "дуже уважно буде спостерігати, як у Києві обходитимуться зі справою Тимошенко та справами інших членів колишнього Уряду".

"Від політичного керівництва України ми очікуємо проявів прихильності до демократії та засад правової держави", - додав Вестервелле.

У той же час офіційний Париж вважає вирок екс-прем'єру України Юлії Тимошенко доказом політичної мотивації її переслідування і закликає українську владу дотримуватися Конвенції про права людини при апеляції захисту.

Про це заявив прес-секретар Міністерства закордонних справ Франції Бернар Валеро на прес-конференції в Парижі.

"Вирок стосовно Юлії Тимошенко був оголошений у рамках процедури, яка однозначно не дотримувалася права захисту. Це підтверджує, що юридичне переслідування проти колишніх членів уряду Тимошенко і її самої є політично мотивованими", - заявив Валеро.

Франція закликала українську владу дотримуватися європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод при розгляді апеляції захисту , а також у всіх інших юридичних процедурах, які тривають сьогодні.

"Франція та її європейські партнери не раз висловлювали в останні кілька місяців свою заклопотаність деградацією правової держави в Україні. Вона нагадує, що це основний пункт, необхідний для укладання угоди про асоціацію між ЄС і Україною", - сказав прес-секретар міністерства.

Нагадаємо, Янукович вважає неостаточним рішення Печерського районного суду Києва, яким Тимошенко було засуджено до 7 років позбавлення волі.

Раніше представники ЄС неодноразово критикували справу над Тимошенко і застрерігали від обвинувального вироку і її позбавлення волі. Зокрема, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що справа Тимошенко може ускладнити завершення переговорів про Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Після оголошення вироку Тимошенко у Євросоюзі заявили, що "глибоко розчаровані"цим.

Читайте також:

Росія злякалась за газові угоди через вирок Тимошенко

Янукович визнав, що справа Тимошенко закриває шлях в Європу

Євросоюз "глибоко розчарований" вироком Тимошенко

Поки Тимошенко садять, Грищенко в Європі вибиває перспективу членства

Повʼязані теми:

Наступна публікація