Як виростити полуницю в домашніх умовах: усі секрети садіння та догляду

Як виростити полуницю в домашніх умовах: усі секрети садіння та догляду

Секрети вирощування полуниці

Коли та як саджати полуницю, як за нею доглядати, щоб отримати рясний врожай ягід, рекомендації в матеріалі ТСН.ua

Виростити полуницю  досить нескладно, рослина — невибаглива, але потрібно знати певні агротехнічні правила  вирощування  та догляду.

Коли садити полуницю у відкритий ґрунт

Найчастіше полуницю саджають осени. Осінню посадку рекомендується проводити із середини серпня по другу половину вересня. 

Більшість садівників купує саджанці полуниці в розплідниках. Якщо розсада в горщиках, то висаджувати рослину потрібно за допомогою перевалювання від середини липня до другої половини серпня.

Навесні оптимально садити  полуницю від середини квітня до середини травня.

Який ґрунт та місце вибрати для полуниці

Найкраще для садіння полуниці підійдуть легкі поживні суглинки, збагачені органікою. Хороший врожай  полуниці можна чекати на багатій перепрілою органікою землі. Хоча полуниця буде рости на будь-яких садових ґрунтах.

Місце для посадження потрібно готувати заздалегідь, для весняної посадки – з осені, для осінньої –  хоча б за місяць до посадки  Ґрунт потрібно удобрити перепрілим перегноєм, можна попелом, додати калійно-фосфорні добрив

Якщо не вийшло це зробити заздалегідь, можна підсипати живлення просто в лунки під час посадження. 

Розсаду великоплідної полуниці краще садити на сонячних ділянках, а ось дрібноплідні сорти -- садову суницю краще вирощувати в м'якій напівтіні.

Полуниця здатна витримати спеку і нетривалу посуху, але щоб отримати великий врожай, рослині потрібна нормальна вологість ґрунту без застою води. 

Як правильно садити полуницю. Основні схеми посадки

В лунці розправте корінці  рослини, не заглиблюйте ту частину рослини, яка розташована між коренями та черешками листя.  Розташовуйте кореневу шийку на рівні землі.

Існують такі схеми посадження полуниці. 

Посадження полуниці кущами

Розетки полуниці саджають на відстані 45-60 см одна від одної. Щоб рослини не перепліталися та не заважали одна одній, вуса регулярно видаляються. Необхідно часто розпушувати ґрунт, боротися з бур'янами, обривати вуса

Посадження полуниці гніздами

Кущ висаджують в середині, а ще шість саджанців шестикутником, на відстані 25-30 см від центру. Між гніздами відстань  повинна бути від 60 см. Такий метод дозволяє посадити більше рослин на одиницю площі та отримати більший урожай полуниці, він використовується лише для садіння в домашніх умовах.

Посадження полуниці рядами

Кущі садять в один або два ряди, ширина між рядами — близько 40 см, щоб можна було вільно підходити до посаджень. Відстань між рослинами 15-20 см. 

Килимовий метод посадження

Це найпростіший спосіб посадження полуниці. Полуницю висаджують на відстані від 30 см одна від одної, вуса не видаляють, посадження відбувається хаотично і швидко перетворюються на суцільний килим. Таким чином грядка сама себе затінює і мульчує, потребує менше поливів. Урожай за такої посадки виходить середній. Цей спосіб зручний для тих, хто нечасто буває на дачі,  хто не може часто поливати ягоди, розпушувати землю

Садіння полуниці на агроволокно або плівку

Популярним є посадження полуниці на агроволокно або плівку. Грядки з полуницею накривають спеціальним щільним нетканим матеріалом, який пропускає воду до кущів, але перешкоджає зростанню бур'янів. Згори на волокно можна додати мульчу. 

Коли збирати врожай полуниці

В першій рік після весняної посадки рекомендується видалити всі квітконоси, всі слабкі пагони з розетками, щоб молоді саджанці добре розрослися, зміцніли та набралася сил. В такому разі наступного року можна очікувати значний урожай. 

Боротьба зі шкідниками полуниці

Бруньки полуниці можуть пошкоджувати кліщі, пуп'янки та квітки -- довгоносики та квіткоїди. Для боротьби з ними потрібно з ранньої весни використовувати інсектициди, а за 30 днів до збирання врожаю, їх використання потрібно припинити та перейти на біопрепарати.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація