Вища рада правосуддя остаточно звільнила скандальну суддю Баришівського суду, яка призупинила ліцензію SkyUp

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Згідно з рішенням ВРП, суддя вчинила істотний дисциплінарний проступок.

Вища рада правосуддя вирішила звільнити Олену Литвиненко з посади судді Баришівського районного суду Київської області за вчинення істотного дисциплінарного проступку під час винесення ухвали про призупинення ліцензії авіаперевізника SkyUp.

Про це повідомили у пресслужбі Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності.

"9 січня 2020 року Вища рада правосуддя розглянула матеріали щодо звільнення Литвиненко Олени Леонідівни з посади судді Баришівського районного суду Київської області на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України відповідно до рішення Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя від 15 листопада 2019 року № 3002/1дп/15-19 про притягнення судді Баришівського районного суду Київської області Литвиненко О.Л. до дисциплінарної відповідальності та застосування до неї дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади", - йдеться у повідомленні.

Згідно з рішенням Першої Дисциплінарної палати, суддя Литвиненко під час вирішення питання здійснила втручання у діяльність ТОВ "Авіакомпанія Скайап", що заборонено законом, а також прийняла до провадження позовну заяву та розглянула заяву про забезпечення позову з порушенням правил територіальної юрисдикції. Окрім цього, суддя не врахувала специфіку правовідносин, що виникли між позивачем та відповідачем, та, як наслідок, залишила поза увагою положення спеціального законодавства у цій галузі, а саме Повітряного кодексу України.

Нагадаємо, що 12 червня стало відомо про схвалене Баришівським районним судом Київської області рішення про призупинення ліцензії української лоукост-авіакомпанії SkyUp. Як з’ясувалося, 25 травня суд частково задовольнив позов від пасажирки, яка поскаржилась на неякісні літаки. 21 червня стало відомо, що мешканка міста Баришівка Оксана Пасенко, яка вказана як позивачка у справі, не зверталася до суду. Ще через кілька днів адвокат "позивачки" у справі про призупинення ліцензії на здійснення авіаперевезень компанією SkyUp заявив про відвід судді

На початку липня Державне бюро розслідувань порушило справу у зв’язку із цим інцидентом. ДБР зареєструвало провадження за ознаками порушення ч.1. статті 375 Кримінального ККУ – винесення суддею завідомо неправосудної ухвали. Санкція цієї статті передбачає обмеження волі терміном до 5 років або позбавлення волі від 3 до 5 років. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції