Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вищі українські чиновники поголівно лікуються за кордоном

Вартість закордонних вояжів чиновники і лікарі тримають у секреті, але одна лише повна діагностика в провідних європейських клініках коштує 5-10 тисяч євро, доба реабілітації - ще близько 1,5 тисячі євро плюс харчування і численні процедури.

Українські чиновники та їхні близькі майже поголовно лікуються в розкішних клініках за кордоном. Як пише видання "Кореспондент", на батьківщині їх підстраховують відомчі лікарні.

Слідом за колишнім президентом Віктором Ющенком і нинішнім - Віктором Януковичем, які нерідко вдавалися до послуг західноєвропейської медицини, за допомогою до дорогих іноземних ескулапів масово кинулися їхні соратники.

Влітку минулого року в австрійську клініку Rudolfinerhaus, де від отруєння лікували третього президента, їздив екс-глава Держкомрезерву Михайло Поживанов. Місяцем пізніше в німецькій Max Grundig Klinik лікував печінку екс-міністр Богдан Данилишин. У листопаді операцію на шлунку в німецькій лікарні переніс, за його власним визнанням, прем'єр-міністр Криму Василь Джарти. Раніше там же двічі оперувався соратник кримського регіонала - депутат парламенту АРК Сергій Куніцин.

Цей список можна продовжувати практично до безкінечності. Причому, за кордоном українська влада не тільки лікується сама, а й обслуговує всю свою рідню. Вартість закордонних вояжів і самі чиновники, і лікарі тримають у секреті, але одна лише повна діагностика в провідних європейських клініках коштує 5-10 тисяч євро, доба реабілітації - ще близько 1,5 тисяч євро плюс харчування і численні процедури.

При цьому з бюджету на лікування всіх пересічних українців, яким потрібна екстрена допомога за кордоном, виділено лише 14 млн грн. В Україні ж влада якщо і вкладає гроші у вітчизняну медицину, то  насамперед у спеціалізовані клініки, які їх же самих і лікують.

Генеральний менеджер російської компанії Medassist (займається організацією лікування громадян СНД за кордоном) Людмила Кумачева розкрила концепцію елітної клініки Grundig Klinik, де лікувався Данилишин. "Grundig Klinik - це не просто лікування, а фешенебельний відпочинок для дуже багатих людей. Це медичний аналог Куршевеля, де поправляти здоров'я приємно і модно", - зазначила вона.

До послуг vip-пацієнтів - найсучасніше обладнання, великий штат лікарів, виключно одномісні номери з дизайнерськими меблями, ресторан з дорогою кухнею. А ще цілий комплекс неймовірно приємних процедур, тренажерний зал з панорамним видом на заповідник Шварцвальд і басейни. Ціни за послуги vip-категорії відповідні. Ніч в звичайній палаті - 470 євро, двотижневий курс реабілітації - 12 тисяч євро, діагностика вищої категорії - 10 тисяч євро плюс численні додаткові опції.

У 2011 році тільки на стаціонарне обслуговування нардепів та керівного складу органів влади держскарбниця виділить 190 млн грн. Плюс 103 млн грн-на амбулаторне. Удвічі, до 122 млн грн, в бюджеті нинішнього року збільшено фінансування оздоровниць Держуправсправами.

У підсумку на оздоровлення одного члена уряду буде витрачена сума, порівняна з витратами на лікування 4026 звичайних українців.

Читайте також:

Лікування одного міністра коштує, як лікування 4 тисяч українців

Витрати на Януковича та медобслуговування депутатів 2011 року зростуть

На санаторії для чиновників виділять 131 мільйон

Уряд дав іще 99 мільйонів на елітну лікарню для влади

Залиште свій коментар

Вибір редакції