Вищий адмінсуд почав розгляд позову про позбавлення звань Героя негромадян України

Почався розгляд позову про позбавлення звань Героя України радянських воїнів, які не були громадянами України.

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) відкрив провадження за позовом львівського адвоката і координатора громадської організації "Гармонія і порядок "Дмитра Гудими про позбавлення звання Герой України низки радянських воїнів-негромадян України.

За даними прес-служби організації, рішення про розгляд даної справи ВАСУ ухвалив 12 липня, майже через два місяці після того, як матеріали справи передав у ВАСУ суддя Львівського окружного адміністративного суду (ЛОАС) Ростислав Москаль.

ВАСУ запропонував президенту Віктору Януковичу з 26 липня подати письмові заперечення проти позову Дмитра Гудими.

Як повідомлялося, Гудима звернувся з позовом до президента про визнання незаконними та скасування указів президента про присвоєння звання Герой України радянським воїнам: Олексію Бересту, Михайлу Василишину, Тетяні Маркус, Анатолію Шапіро і Кузьмі Дерев'янку після того, як суди скасували укази президента про присвоєння звання Герой України лідерам ОУН Роману Шухевичу та Степану Бандері, обґрунтовуючи свої рішення тим, що вони не були громадянами України.

З аналогічними позовами до судів звернулися кілька десятків людей в кінці квітня - початку травня за ініціативи ГО "Гармонія і порядок".

Як зазначають у прес-службі організації, відповідно до закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення зловживань правом на оскарження", який набув чинності 15 травня, ЛОАС передав ці позови до ВАСУ для розгляду в першій інстанції.

Читайте також:

Верховний суд відстоюватиме у КС право оскаржувати укази Януковича

Дніпропетровець подав до КС з приводу героїзації Бандери

Суд відмовився відібрати звання Героя України в радянського офіцера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: