Вищий адмінсуд відмовив Донецьку в регіональному статусі російської мови

Судове засідання Вищого адмінсуду від 8 вересня ухвалило постанову про відміни рішення Донецької облради відносно російської мови.

Вищий адміністративний суд ухвалив залишити без розгляду касаційну скаргу Донецької обласної ради з приводу судової відміни рішення облради про регіональний статус російської мови.

Судове засідання відбулося учора, 30 вересня, повідомило інформоване джерело.

Нагадаємо, 18 травня 2006 року Донецька обласна рада прийняла рішення про використання російської мови в якості регіональної, тобто про те, що "разом з державною українською мовою, в якості мови роботи, діловодства, документації і взаємин населення, державних, громадських органів, підприємств, установ і організацій, а також освіти, науки і культури може використовуватися російська мова".

Судові розгляди із цього приводу тривали чотири роки - згаданий документ опротестували прокуратура і місцеві націоналісти з КУН і "Просвіти".

У результаті Ворошиловський районний суд 26 січня 2010 року відмінив рішення Донецької облради, а трохи пізніше - 16 серпня - Донецький апеляційний адміністративний суд, куди звернулася регіональна влада, залишив вердикт першої інстанції в силі.

Як повідомлялося, 8 вересня Запорізька обласна рада присвоїла російській мові статус регіональної на території області.

Читайте також:

В Україні побільшало противників російської мови

Опозиція погрожує оголосити голодування проти російської мови

Фаріон: закон про мови – право на деградацію, дегенерацію і яничарство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: