Вищий адміністративний суд остаточно залишився зі старим головою

Конференція суддів залишила Олександра Пасенюка виконувачем обов'язки глави вищого адмінсуду.

Конференція суддів адміністративних судів України поклала на Олександра Пасенюка виконання обов'язків глави Вищого адмінсуду.

Як повідомляють джерела, за рішенням конференції Пасенюк має виконувати ці повноваження до законодавчого врегулювання питання, хто здійснює призначення на адмінпосади в судах.

За це рішення проголосували 133 делегати, проти - 43 особи.
Саме у Вищому адмінсуді будуть розглядатися скарги, пов'язані з виборами президента.

Джерела повідомляють, що Василь Онопенко був особисто присутній на конференції та виступав проти обрання Пасенюка, аргументуючи тим, що п'ятирічний термін його повноважень добіг кінця 22 грудня.

Як відомо, протеже Онопенка на цю посаду був заступник глави Вищого адмінсуду Микола Сірош, який сам на себе поклав виконання обов'язків глави.

Водночас на конференції були присутні й депутати від Партії регіонів Олександр Лавринович та Сергій Ківалов, які підтримували кандидатуру Пасенюка.

Депутат від БЮТ Андрій Портнов рішення конференції суддів адмінсудів на користь Пасенюка вважає "черговою поразкою Василя Онопенка".

"Онопенко несе персональну відповідальність за масштабну корупцію в судах, двовладдя у Вищому адміністративному суді", - додав він.

"До того ж сьогодні (24 грудня – ред.) Конституційний суд визнав, що дії глави Верховного суду з організації призначення суддів на адмінпосади були антиконституційними", - сказав Портнов.

За словами депутата, щоб припинити безвладдя у суддівському корпусі та визначити, хто здійснює призначення на адміністративні посади в судах, парламент має терміново схвалити зміни до закону "Про судоустрій".

Як відомо, парламент пішов на канікули до 19 січня 2009 року.

До того, Олександра Пасенюка призначила виконуючим обов'язки голови Вищого адміністративного суду президія ВАСУ до призначення голови в установленому порядку.

Читайте також:

Вищий адмінсуд відмовився змінювати керівника перед виборами

Судді не дали згоду на звільнення глави Вищого адмінсуду

Керівництво Вищого адмінсуду перешкоджає СБУ вести слідство

Голова Верховного суду розповів про свої гроші
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: