Вищий адмінсуд України зупиняє роботу через відсутність фінансування

Судова інстанція, що є головною в судовій системі України під час виборів, зупиняє роботу через відсутність грошей на пошту, папір і диски.

Вищий адміністративний суд України зупиняє свою роботу через відсутність фінансування.

"У зв’язку з відсутністю коштів на відправлення поштової кореспонденції, оплати послуг, закупівлі паперу та дисків", - пояснюється в заяві судової установи.

У Вищому адмінсуді відзначили, що тільки у 2009 році до нього  надійшло більше 50 тисяч касаційних скарг, було здійснено касаційний перегляд у 25 тисячах справ. Щоденно судом відправляється "близько 3 тис. одиниць кореспонденції (ухвал, постанов, судових справ, повісток-повідомлень тощо)".

"Затримання відправлення кореспонденції навіть на один день створює серйозні проблеми із розглядом скарг та призводить до порушення процесуальних строків", - наголосили в суді.

Представники Вищого адмінсуду також заявили, що до цього моменту здійснювали відправлення поштової кореспонденції в борг. Проте зараз "Укрпошта" відмовляється надавати свої послуги у зв’язку із заборгованістю. За жовтень вона становить близько 62 тисяч гривень.

ВАС наголосив, що неодноразово повідомляв президенту, Кабінету міністрів та Верховній раді про критичну ситуацію з фінансуванням усіх адмінсудів. У цьому році таких звернень було близько тридцяти, проте становище з фінансуванням так і не змінилося, наголошують в суді.

Вищий адмінсуд додав, що саме він під час виборів президента виступатиме в якості суду першої і останньої інстанції у випадку оскарження їх результатів.

Нагадаємо, у лютому фракція БЮТ у Верховній раді виступила із ініціативою щодо ліквідації адмінсудів в Україні. Підставою для цього був закид, що такі суди не виконують своїх функцій.

Втім, ліквідації адмінсудів в Україні не відбулося.

Читайте також:

БЮТ ініціює ліквідацію адмінсудів

У суді, де "колядував" Зварич, знайдено мільйонні зловживання

Ющенко знову ліквідував адмінсуд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: