Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Вишенька на торті": реакція українських політиків на відкриття ринку землі

"Вишенька на торті": реакція українських політиків на відкриття ринку землі

Планується, що закон вступить в дію не раніше 1 липня 2021 року.

Верховна Рада проголосувала за запровадження в Україні вільного ринку землі. Відповідний документ у другому читанні та в цілому підтримали 259 депутатів.

Як повідомлялося, закон про вільний ринок землі вступить в дію не раніше 1 липня 2021 року. На першому етапі відкриття ринку землі буде зменшена максимальна концентрація землі для фізичних осіб - до 100 га "в одні руки". Юридичні особи матимуть таку можливість після другого етапу реформи, від 2024 року.

Право власності на землю сільськогосподарського призначення після усіх етапів матимуть громадяни України, юридичні особи, які зареєстровані в Україні та учасниками яких є українці, держава або громади. Право власності на землю планують надати і банкам та кредитним установам, але лише у разі стягнення застави. Однак протягом 2 років земельні ділянки повинні бути відчужені на торгах.

Що стосується найбільш болісного питання для українців – можливості придбання землі іноземцями або юридичними компаніями, засновниками або бенефіціарами яких є іноземці, то вони зможуть мати право власності на землю лише у разі схвалення цього на референдумі. Більше читайте у матеріалі TCH.ua.

А тим часом українські політики почали поширювати на своїх сторінках у соціальних мережах власні думки щодо відкриття ринку землі. Хтось схвалює цю подію та називає "історичною", дехто ж, навпаки, вважає нардепів, котрі проголосували "За" - "зрадниками, котрі підтримали дерибан української землі". ТСН.ua зібрав нічні реакції на ухвалений закон.

На думку керівника фракції "Слуга народу" Давида Арахамії, прийняття закону про відкриття ринку землі - це "кінець кріпацького права в Україні". "Відтепер українці будуть мати можливість вільно володіти своєю землею", - написав політик. 

Кінець крипацького права в Україні. Відтепер українці будуть мати можливість вільно володіти своєю землею. Ринок для фізичних осіб - громадян України вступає в силу 1.07.2021 року.

Опубліковано David Braun Понеділок, 30 березня 2020 р.

"Історичним моментом" назвав рішення більшості нардепів міністр інфраструктури Владислав Криклій: "Закон про ринок землі прийнято. В непростий, але точно історичний момент живемо".

Закон про ринок землі прийнято. В непростий, але точно історичний момент живемо.

Опубліковано Vladyslav Kryklii Понеділок, 30 березня 2020 р.

А от лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок вважає 259 нардепів, котрі підтримали закон про землю - "мародерами". "Зрадники (259), які під покровом ночі, прикриваючись епідемією, з грубим порушенням регламенту проголосували за дерибан української землі! 259 - 23 ЄС - 13 Голос = 223! Маски знято! Ганьба мародерам!" - написав політик у своєму Facebook.

Зрадники (259), які під покровом ночі, прикриваючись епідемією, з грубим порушенням регламенту проголосували за дерибан української землі! 259 - 23 ЄС - 13 Голос = 223! Маски знято! Ганьба мародерам!

Опубліковано Олегом Тягнибоком Понеділок, 30 березня 2020 р.

Тим часом заступник голови партії "Голос" Ярослав Юрчишин назвав прийняття закону про землю "вишенькою на торті". "Ми маємо, по-перше, етапність. На першому етапі лише 100 га можуть купляти власне українські фермери. Більше ніхто", - пояснив Юрчишин у своєму зверненні.

Що проголосувала Рада? Підсумок від заступника голови партії «Голос» Ярослава Юрчишина.

Опубліковано Голос Понеділок, 30 березня 2020 р.

Прокоментував відкриття ринку землі й експрем'єр Олексій Гончарук: "Закон про ринок землі прийнятий! Ще один пострадянський рудимент поступово йде в минуле! Не зважаючи на те, що редакція закону передбачає істотні обмеження - це історичний момент для України".

Закон про ринок землі прийнятий! Ще один пострадянський рудимент поступово йде в минуле! Не зважаючи на те, що...

Опубліковано Oleksiy Honcharuk Понеділок, 30 березня 2020 р.

Нардеп від "Опозиційної платформи - За життя" Ілля Кива заявив, що прийняття закону є "зрадою".

‼️‼️‼️СЛУГИ ПРОДАЛИ УКРАИНУ‼️‼️‼️

Опубліковано Opposition Bloc Понеділок, 30 березня 2020 р.

Тим часом нардеп від фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своїй сторінці у Facebook розповів, що "радіє справедливості, яку варто було повернути багато років тому".

Так сталося, що з Миколою Сольським, автором Закону про ринок землі, у залі Ради ми сидимо майже поруч. Тож, за декілька...

Опубліковано Олександром Ткаченком Понеділок, 30 березня 2020 р.

А ось як прийняття закону прокоментував експрезидент і нардеп Петро Порошенко: "Сьогодні нами принято надважливе рішення. Запущений ринок землі. Підкреслюю, що мова не йдеться про продаж землі. Це була принципова позиція "Європейської солідарності". Ми наголосили, що єдина можливість, коли наша сила підтримає запуск ринку, буде заборона продажу української землі".

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль привітав ухвалення парламентом закону про відкриття ринку землі в Україні. 

Нагадаємо, що "За" проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення" (№2178-10) віддали свої голоси 259 народних депутатів, "проти" – 24, "утрималися" – 3, "не голосували" - 29. Усього в сесійній залі були присутні 315 парламентарів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції