Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вишукане шахрайство або зловживання довірою. Сироту позбавили єдиного житла її ж опікуни

Нині триває розслідування, дівчина подала до суду.

На Київщині - скандал із квартирою сироти. Опікуни дочекались, поки дівчині виповниться 18 років, і переконали її переписати успадковану нею квартиру на колишню названу бабусю. Експерти кажуть, це зловживання довірою вже дорослої, проте все ще дитини, і навіть органи опіки не можуть зарадити, бо після 18 років не контролюють майно сироти.

Нині дівчина навчається і живе в гуртожитку, проте уже за кілька тижнів може опинитись на вулиці. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Валерія Осипенко - сирота, єдиних рідних - маму й бабусю - вона втратила ще в школі. У спадок їй залишили двокімнатну квартиру і прабабу, що не ходить. Дівчину взяла під опіку сусідська родина. Після 9 років життя разом нині Валерія ходить під своїм будинком, а зайти не може.

Коли дівчині виповнилося 18 років, її опікунка переконала переписати квартиру на неї, залякавши материними кредитами.

"Сказала, щоб я нікому не казала. Я боялась", - говорить Валерія.

Дівчина вже тепер каже, що на неї тиснули, хоча спочатку все це мало вигляд як бажання добра.

"Про це розмови не було, "Ми просто хочемо тебе взяти, щоб ти не осталась на вулиці". А потім почались размови переписати квартиру і також із хороших поривань ми назад перепишемо. А потім – все", - згадує дівчина.

ВідеоДівчину-сироту позбавили успадкованої квартири її ж опікуни

На Київщині опікуни дочекались, поки дівчині виповниться 18 років, і переконали її переписати успадковану нею квартиру на колишню названу бабусю. Експерти кажуть - це зловживання довірою вже дорослої, проте все ще дитини, і навіть органи опіки не можуть зарадити, бо після 18 років не контролюють майно сироти.  

Дівчину-сироту позбавили успадкованої квартири її ж опікуни

Опікунка Світлана, яка замінила Валерії батьків, виховувала Валерію разом зі своїм рідним онуком. Пояснює, переписали майно, бо дівчинка була складним підлітком і боялися втратити житло, в якому разом мешкали.

"Я боялася, що квартира піде разом з усіма цими наколками і всім цим", - каже жінка.

Нині в квартирі досі живуть колишня опікунка з онуком. І тепер вважають за справедливе лише половину житла повернути сироті, іншу половину - залишити рідному онукові.

"Бабу догледіли, одну поховали, другу догледіли. Я думаю, одна кімната – це справедливо було б", - каже опікунка.

Онук приносить бабі таблетки від серця і запевняє, що так звану сестру ніхто з дому не виганяв, вона пішла сама, і може повернутися сюди, бо тут прописана.

Нині Валерія навчається на медика і живе в гуртожитку на період навчання. Проте вже незабаром може опинитися на вулиці, і навіть за таких обставин жити з колишніми опікунами не хоче, боїться розправи. Дівчина пішла до суду.

Експерти називають це вишуканим шахрайством, проте визнають, що довести в суді це буде вкрай складно.

Слідство в цьому кримінальному провадженні триває майже півроку. Усе ж саме на правосуддя ще сподівається вже раз ошукана дорослими Валерія.

Світлана Березівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції