Вісім депутатів відмовились від крісел у Раді

Перед літніми канікулами у ВР було 10 депутатів-сумісників. Зараз їх залишилось лише двоє.

Вісім з десяти народних депутатів, що поєднують роботу у Верховній раді з іншою діяльністю, написали заяви про складання своїх депутатських повноважень. Про це заявив глава парламентського комітету з питань регламенту, депутатської етики і забезпечення діяльності ВР Володимир Макеєнко.

"Усі депутати, у тому числі губернатор Львівщини Василь Горбаль (ПР), глава Держмитниці Ігор Калетник (КПУ), керівник "Укрспецекспорту" Дмитро Саламатін і губернатор Кіровоградської області Сергій Ларін, усі віддали свої заяви", - заявив Макеєнко.

Проте, за його словами, бракує заяви глави Держкомлісгоспу Миколи Шершуна (Блок Литвина) і губернатора Вінницької області Миколи Джиги. Макеєнко стверджує, що він продовжує вести переговори з Володимиром Литвином відносно складань повноважень Шершуна і сподівається, що свої повноваження складе його однопартієць Микола Джига.

Водночас, джерело видання "Дело" зазначило, що Микола Джига не має наміру розлучатися з депутатським мандатом, оскільки йому не подобається робота в регіоні. Він має намір наслідувати приклад Ярослава Сухого і повернутися з губернаторського поста у Верховну раду.

Крім того, інше джерело в Блоці Литвина відмітило, що "литвинівці" і "регіонали" зацікавлені в тому, щоб Шершун склав свої депутатські повноваження, тому що "наступною до парламенту повинна зайти людина Василя Хмельницького".

Нагадаємо, перед літніми канікулами у ВР було 10 депутатів-сумісників: 7 - з Партії регіонів, 2 "литвинівці" і один комуніст. Вони отримуватимуть депутатську зарплату і привілеї як мінімум до 7 вересня.

Конституція містить пряму норму, згідно з якою посаду депутата заборонено поєднувати з будь-якою іншою діяльністю. Основний закон дає 20 днів на те, щоб депутат, призначений у виконавчу владу, склав свої повноваження.

Читайте також:

Рада дозволила Яценюку й Тігіпку йти на вибори

БЮТ вимагає звільнення депутатів-сумісників

Януковичу потрібна конституційна більшість у Раді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: