Вісім країн Євросоюзу в ООН закликали РФ зупинити підготовку до незаконних виборів на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У ЄС вкотре наголосили про підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

Вісім країн-членів Європейського Союзу перед початком засідання Ради безпеки Організації Об`єднаних Націй у вівторок, 30 жовтня, закликали владу Російської Федерації зупинити підготовку до незаконних виборів на території окупованого Донбасу.

Відповідну заяву зачитала постійний представник Великої Британії при ООН Карен Пірс на брифінгу, що транслювався на сайті Організації, пише УНІАН.

До цієї заяви долучилися Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Італія, Бельгія і Німеччина. 

Британський дипломат заявила, що ця заява демонструє послідовність позиції ЄС щодо України. "Ми як держави-члени Європейського Союзу повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів", - йдеться у заяві.

”Ми засуджуємо незаконні так звані "вибори", заплановані на 11 листопада у непідконтрольних уряду територіях у так званих "Луганській народній республіці" і "Донецькій народній республіці". Якщо вони відбудуться, ці незаконні вибори суперечитимуть зобов'язанням, зробленим відповідно до Мінських угод та порушать українське законодавство", - наголошується у заяві. 

Також зазначається, що будь-які подібні незаконні вибори будуть несумісними з суверенітетом і територіальною цілісністю України. "Ми закликаємо міжнародну спільноту об'єднати зусилля, щоб виступити проти цих незаконних виборів, які лише можуть сприяти підриву зусиль, спрямованих на досягнення миру у регіоні. Ми наполегливо закликаємо сепаратистів відмовитись від планів проведення виборів і закликаємо Росію використати її значний вплив з метою зупинити проведення цих так званих виборів", - додали автори заяви.

Нагадаємо, Рада Безпеки ООН, яка зібралась у вівторок, 30 жовтня, на відкриті слухання щодо ситуації в окупованих областях на Сході України, відхилила на голосуванні пропозицію РФ заслухати представницю "ЦВК ЛНР" Олени Кравченко.

ВідеоРадбез ООН проведе засідання щодо України

Засідання щодо України сьогодні проведе Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй. Зустріч у Нью-Йорку ініціювала Україна. Обговорюватимуть ситуацію в окупованих районах Донецької та Луганської областей. Окрім того, у постійному представництві України в ООН кажуть, на зустрічі говоритимуть про російські провокації в Азовському морі.

Радбез ООН проведе засідання щодо України

Залиште свій коментар

Вибір редакції