Вісім тисяч за комуналку та 70 га території. Як Аваков живе в орендованій "Фортеці"

Журналісти дізналися, де насправді мешкає Аваков.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков більше не мешкає у готельному номері площею 11 кв. м, а суттєво покращив свої житлові умови, оселившись у "Фортеці".

Про це йдеться у розслідуванні програми "Схеми", спільного проекту Радіо Свобода та каналу "UA:Перший".

На вулиці Вишгородській на території 70 гектарів, розташувались спеціальні об'єкти Міністерства внутрішніх справ України. Жодних розпізнавальних знаків установа не має. Але офіційно цей комплекс спеціальних об'єктів (КСО) має назву "Фортеця".

Журналісти дізналися, як Аваков мешкає у "Фортеці"
"Схеми"

Директор департаменту комунікацій МВС Артем Шевченко розповів для чого існує "Фортеця": "По суті, вона може використовуватися як тимчасовий віддалений спеціальний пункт управління МВС з усіма належними для такого статусу об'єктів комунікаціями. Також до основних завдань цього комплексу належать організація тимчасового перебування, в тому числі проживання".

На території комплексу діє госпіталь МВС, спеціальний адміністративний об'єкт – запасний пункт управління підрозділами міністерства.

Тут також розташовані будинки для тимчасового проживання, де, за даними міністерства, переважно мешкають пенсіонери – колишні працівники МВС та родини учасників АТО, яким міністерство погодилося тимчасово надати житло.

Частково "Фортеця" і сама заробляє, надаючи будинки в користування, але загалом ця установа неприбуткова. На неї йдуть гроші з держбюджету. Минулого року було виділено 1,37 мільйона гривень. Цього року лише за 9 місяців бюджетне фінансування на утримання комплексу збільшилось до 7,63 мільйона гривень.

Водночас заступник керівника комплексу "Фортеця" Сергій Безпалий скаржиться: будинки для тимчасового проживання, які надаються в користування відставним правоохоронцям та родинам бійців АТО, давно потребують ремонту.

Журналісти дізналися, як Аваков мешкає у "Фортеці"_2
"Схеми"

Але не вся територія комплексу настільки занедбана. Її частину нещодавно обгородили високим парканом, встановили камери спостереження та посилено охороняють.

На території за високим парканом – так званий центральний адміністративний будинок "Фортеці". Схоже, основні видатки на комплекс у 2016 році спрямовувалися саме сюди.

З даними Єдиного веб-порталу використання публічних коштів, за капітальний ремонт огорожі комплексу у вересні цього року було сплачено майже 1,5 мільйона гривень.

Ще 560 тисяч у тому ж місяці було виділено на капітальний ремонт об'єктів благоустрою. Окрім того, ремонт самого адміністративного будинку коштував майже мільйон гривень. А щоб обладнати відеоспостереження, витратили ще 124 тисячі гривень з бюджету.

Журналісти повідомляють, що офіційно комплекс призначений для приймання іноземних та державних делегацій, проведення поліцейських конференцій та штабних навчань. Але упродовж тижня журналісти спостерігали, як із закритої території виїжджає один-єдиний кортеж.

Третього листопада з воріт комплексу "Фортеця" журналісти зафіксували виїзд трьох автівок – "Мерседес", "Вольксваген" і "Тойота". Це машини кортежу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. На відео липня цього року зафіксовано, як міністр виходить з цього ж "Мерседеса" в супроводі того ж кортежу. Отже, кілька днів поспіль саме міністерський кортеж виїжджав із закритої території комплексу.

Журналісти дізналися, як Аваков мешкає у "Фортеці"_3
"Схеми"

Торік, коментуючи свою декларацію, Арсен Аваков писав, що мешкає у парламентському готелі "Київ", у номері на 11 квадратних метрів. Схоже, міністр проміняв готельний номер на проживання у будинку на закритій території.

Журналісти програми кілька разів намагалися підтвердити це у керівництва "Фортеці", а також у самому Міністерстві внутрішніх справ. Але, зрештою, сам Арсен Аваков зізнався, що мешкає на території комплексу спеціальних об'єктів "Фортеця".

"Ми маємо оренду в цьому комплексі на законних підставах", – пояснив міністр журналістам. На запитання, чи сплачує він за оренду приміщення, Аваков відповів: "Так, сплачую. Вам керівник, наскільки я знаю, нашого підрозділу дав коментар. І Ви, будь ласочка, не плутайте журналістику з підгляданням".

Згодом директор департаменту комунікацій МВС таки розказав, скільки витрачає міністр на проживання у цьому чотириповерховому комплексі.

"Це залежить від рівня спожитих комунальних послуг, які не є сталими, залежно від кожного місяця, але загалом ця сума перевищує десь вісім тисяч гривень. До дев'яти тисяч гривень", – зазначив Артем Шевченко.

Також він додав, що Аваков орендує лише частину комплексу – 130 кв. м.

Журналісти дізналися, як Аваков мешкає у "Фортеці"_4
"Схеми"

Журналісти зафіксували, що, окрім самого міністра та персоналу, на закриту територію упродовж дня ніхто не заїжджає. Джерела програми у МВС підтвердили, що Аваков у цій чотириповерховій будівлі мешкає сам, хоч і використовує лише частину приміщень.

Схоже на те, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виявив виняткову ощадливість, при тому, що задекларував більше ніж мільйон доходів, орендує у спецкомплексі МВС 130-метрові апартаменти за 8 тисяч гривень.

Таким чином, він мешкає в огородженій височенним парканом чотириповерховій будівлі, що перебуває на балансі підпорядкованого йому відомства, яка добре охороняється за держкошт його ж підлеглими.

Нагадаємо, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков задекларував понад 1,6 млн грн доходів, отриманих у 2015 році, квартири, картини, антикваріат та інші цінні речі.

Міністр спільно з дружиною Інною володіє двома квартирами в Харкові площею 657,90 кв. м і 70,90 кв. м, й одноосібно володіє квартирою в місті Чугуїв Харківської області площею 39,30 кв. м, а також земельною ділянкою в Коробочкиному Харківської області площею 1,2 тис. кв. м. Крім того, міністр з дружиною мають картини; наручні годинники відомих дорогих брендів; колекцію монет, картини, ікони, інші твори мистецтва; набори меблів, колекцію зброї, вино, ювелірні вироби, шуби та інші цінні речі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: