Вісім українців щодня помирають від СНІДу

У 2014 році СНІД може стати причиною майже половини всіх смертей українців.

У Києві сьогодні проходить перший Національний форум з подолання епідемії ВІЛ/СНІД в умовах економічної кризи.

За словами голови Координаційної ради організації Володимира Жовтяка, в загальнонаціональній програмі забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування і підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки передбачено 511 млн. грн. У бюджеті на 2009 рік заплановано витрати в обсязі 179 млн.

Всього програма передбачає для забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції на 2009-2013 роки понад 3,6 млрд. грн. З них 2,9 млрд. грн. планується виділити з державного бюджету, 267,3 млн. грн. - з місцевих бюджетів. Ще 478,5 млн. грн. передбачається привернути з інших джерел.

Учасники форуму називають цифру - 6 млрд. грн., необхідних для того, щоб зупинити епідемію ВІЛ/СНІД.

"Щодня 8 українців вмирають від СНІДу і 50 інфікуються ВІЛ-інфекцією. У 2014 році СНІД може стати причиною майже половини всіх смертей. Економічна криза робить епідемію ВІЛ/СНІД відчутнішою для рядового українця, ростуть ризики зараження, також через кризу є вірогідність того, що розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІД швидшатиме", - відзначив в своєму виступі Жовтяк.

У свою чергу, координатор Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД (UNAIDS) в Україні Ганна Шакаришвілі відзначила, що розповсюдження ВІЛ/СНІД знижує туристичну привабливість України.

"Ця частина (високі темпи розповсюдження ВІЛ/СНІД) для тих, хто не живе в Україні, але хоче приїхати сюди - дуже критична інформація", - сказала Шакаришвілі.

На її думку, це повинно бути тривожним сигналом для України в контексті підготовки до проведення фінальної частини чемпіонату Євро-2012 році, і планів щодо залучення значної кількості туристів.

При цьому Шакаришвілі підкреслила, що UNAIDS вітає і високо оцінює затвердження програми з профілактики ВІЛ і підтримки інфікованих та хворих на СНІД в 2009-2013 роках.

Однак заходи з боротьби з ВІЛ/СНІД залишаються недостатніми і повинні бути посилені.

Нагадаємо, в кінці березня Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні оприлюднив оптимістичні дані про те, що в результаті реалізації програми Глобального фонду Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні захворюваність знизилася в три рази з 2004 року.

Читайте також:

В 2009 році на лікування СНІДу витратять 105 млн гривень

Україну критикують за утиски прав ВІЛ-позитивних людей

У Львові зі СНІДом боролись дизайнери

Вчені знають, як знизити кількість хворих на СНІД на 95%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: