Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Високопоставлені прокурори Києва ховаються від люстрації - Козаченко

Понад три сотні працівників прокуратури мали бути звільнені через люстрацію.

Прокурори, які працювали на керівних посадах під час Революції Гідності, переховуються від люстрації.

Про це заявила директор департаменту з питань люстрації Тетяна Козаченко, пише "Укрінформ".

"Хочу зазначити, що в лавах прокуратури перебуває 6 осіб, які безпосередньо під час акцій масових протестів були керівниками або заступниками прокуратури міста Києва - це Погорілий, Софіїв, Василів, Безкоровайний, Твердохліб і Кровошецький. Щойно почалася перевірка, вони були переведені звичайними прокурорами в області", - наголосила вона.

Посилаючись на закон, Козаченко запевнила, що їх не мали переводити, а отже, "їх ховають від люстрації".

Вона пояснила, що під час перевірки ГПУ в прокуратурі загалом було виявлено 387 люстраційних посад, а під люстрацію підпадає 401 особа. "Із них 311 осіб підпадають під автоматичну люстрацію і мали бути звільнені протягом 10 днів з моменту вступу Закону в дію. 90 осіб мали бути звільнені протягом двох років", - додала вона.

За словами Козаченко, 4 особи з цього переліку і далі перебувають в органах прокуратури: це головний бухгалтер, який займав цю посаду при всіх генеральних прокурорах, керівник генеральної інспекції внутрішніх розслідувань і безпеки ГПУ, заступник судового департаменту прокуратури, "який 19 лютого отримав від Пшонки премію за вирішення складних питань прокуратури під час масових протестів".

До того ж директор департаменту з питань люстрації нагадала про виконувача обов'язків прокурора Києва Олега Валендюка, який не тільки не був звільнений, а навпаки – йому ввірили столицю.

Наразі, зауважила Козаченко, перевірка прокуратури Києва ще не закінчена.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що від початку дії закону про люстрацію в Україні звільнили 760 чиновників. Ще 80 тисяч нині проходять відповідну перевірку відповідно до закону "Про очищення влади".

Залиште свій коментар

Вибір редакції