Високопоставлені прокурори Києва ховаються від люстрації - Козаченко

Понад три сотні працівників прокуратури мали бути звільнені через люстрацію.

Прокурори, які працювали на керівних посадах під час Революції Гідності, переховуються від люстрації.

Про це заявила директор департаменту з питань люстрації Тетяна Козаченко, пише "Укрінформ".

"Хочу зазначити, що в лавах прокуратури перебуває 6 осіб, які безпосередньо під час акцій масових протестів були керівниками або заступниками прокуратури міста Києва - це Погорілий, Софіїв, Василів, Безкоровайний, Твердохліб і Кровошецький. Щойно почалася перевірка, вони були переведені звичайними прокурорами в області", - наголосила вона.

Посилаючись на закон, Козаченко запевнила, що їх не мали переводити, а отже, "їх ховають від люстрації".

Вона пояснила, що під час перевірки ГПУ в прокуратурі загалом було виявлено 387 люстраційних посад, а під люстрацію підпадає 401 особа. "Із них 311 осіб підпадають під автоматичну люстрацію і мали бути звільнені протягом 10 днів з моменту вступу Закону в дію. 90 осіб мали бути звільнені протягом двох років", - додала вона.

За словами Козаченко, 4 особи з цього переліку і далі перебувають в органах прокуратури: це головний бухгалтер, який займав цю посаду при всіх генеральних прокурорах, керівник генеральної інспекції внутрішніх розслідувань і безпеки ГПУ, заступник судового департаменту прокуратури, "який 19 лютого отримав від Пшонки премію за вирішення складних питань прокуратури під час масових протестів".

До того ж директор департаменту з питань люстрації нагадала про виконувача обов'язків прокурора Києва Олега Валендюка, який не тільки не був звільнений, а навпаки – йому ввірили столицю.

Наразі, зауважила Козаченко, перевірка прокуратури Києва ще не закінчена.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що від початку дії закону про люстрацію в Україні звільнили 760 чиновників. Ще 80 тисяч нині проходять відповідну перевірку відповідно до закону "Про очищення влади".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: