Висуванець Ющенка вилетів до Києва просити Раду про крісло голови МЗС

Олег Шамшур прилітає, щоб просити керівництво всіх фракцій Ради підтримати його кандидатуру на пост міністра закордонних справ.

Сьогодні рано вранці до Києва з Вашингтона прибуде посол України в США Олег Шамшур.

"Мета мого візиту - зустрітися з керівництвом всіх фракцій Верховної Ради і просити їх підтримати мою кандидатуру на пост міністра закордонних справ", - пояснив Шамшур.

Кандидатуру Олега Шамшура на пост глави МЗС вчора вніс президент Віктор Ющенко. "Звичайно, президент повідомив мене про свою пропозицію, я її прийняв, але про стратегічне бачення того, як повинно розвиватися МЗС і зовнішньополітичний курс України, якщо МЗС очолю я, ми ще не говорили", - відзначив Шамшур.

Внесення кандидатури діючого посла в США на посаду голови МІДа вчора стало несподіванкою для депутатів Верховної Ради. Вони були не готові виказати своє ставлення до цього кроку президента без вказівок глав своїх фракцій. "Ми ще не знаємо, чи підтримуватимемо Шамшура, це вирішиться на засіданні фракції", - відзначив "бютовец" Лев Бирюк.

З настроїв в БЮТ було зрозуміло, що бути чи не бути Шамшуру міністром, залежить лише від домовленостей по пакетному голосуванні за перестановки в уряді.

У пакет, який повинен бути винесений у четвер у Верховну Раду, ввійдуть п'ять міністерських крісел - віце-прем'єра з ТЕК (Віталій Гайдук), віце-прем'єра з регіональної політики (Олександр Мазурчак), міністра фінансів (Анатолій Мярковський або Сергій Тигипко), міністра закордонних справ (Олег Шамшур), міністра юстиції (Віктор Шемчук). Якщо ж пакетне голосування буде провалене, сам Шамшур не має шансів очолити відомство.

Замголови фракції БЮТ в парламенті Андрій Кожемякин не виключив, що вже у четвер у Верховну Раду буде внесений такий пакет, і дав зрозуміти, що прізвище Шамшура серед інших може в ньому опинитися.

В "НУ - НС" стверджують, що кандидатуру нинішнього посла України в США можуть використовувати як предмет торгів під час затвердження кандидата на пост глави Мінюсту.

Як стало відомо, згоди по одному з п'яти претендентів на Мінюст дотепер досягнуто не було. Адже спочатку керівник фракції "НУ - НС" в парламенті Микола Мартиненко досить жорстко відмовився підтримати Шамшура. "Фракція наполягатиме на кандидатурі Тарасюка", - відзначив Мартиненко.

Останній же фактично відмовився від своїх амбіцій на користь колеги із США. Його оцінку Шамшуру процитував Кожемякин, зокрема зазначивши, що "Борис Іванович охарактеризував нам цю людину як професіонала".

Однозначну оцінку Шамшуру дали "регіонали". "Ми підозрюємо, що Шамшур проводитиме ту ж політику, що і його попередник, тому ми вважаємо кандидатуру Костянтина Грищенко найбільш гідною", - зазначив замголови фракції Партії регіонів Олександр Ефремов.

На момент вильоту з Вашингтона до Києва Шамшур підкреслив: "Я прихильник європейської інтеграції, це ні для кого не секрет, і сподіваюся, що незабаром Україна вступить в НАТО, а з приводу вступу - я б не став зараз називати конкретних дат".

Свої шанси на успіх послу оцінити важко. "Я робитиму все можливе, щоб переконати депутатів проголосувати за мене", - підкреслив дипломат.

Нагадаємо, 3 березня Верховна рада звільнила з посади міністра закордонних справ Володимира Огризка.

6 березня парламентська коаліція запропонувала Віктору Ющенку внести до Верховної ради подання про призначення головою МЗС депутата від НУ-НС Бориса Тарасюка.

ЗМІ серед претендентів очолити відомство називали також посла України в Росії Костянтина Грищенка, керівника офісу президента Руслана Демченка та нинішнього в.о. глави МЗС Володимира Хандогія.

17 березня Ющенко вніс на розгляд парламенту кандидатуру міністра закордонних справ – ним став Олег Шамшур, посол України в Сполучених Штатах.

Читайте також:

Ющенко вніс на розгляд Ради кандидатуру глави МЗС

Тарасюк не хоче керувати МЗС через Балогу

Ющенко готовий порадитися з коаліцією щодо нового глави МЗС

Огризко попросив Ющенка більше не робити його міністром при Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: