Витрачати на конкретні товари у конкретних магазинах: чи просто отримати гроші замість "пакунка малюка"

Витрачати на конкретні товари у конкретних магазинах: чи просто отримати гроші замість "пакунка малюка"

Батьки обурюються, хоча так само обурювалися, коли ці бебі-бокси тільки вводили.

В Україні новоспеченим батькам замість "пакунка малюка" у пологовому тепер будуть давати гроші, щоб вони самостійно закупили необхідне. Але витрачати їх можна буде лише на конкретні товари та лише у конкретних магазинах.

Батьки обурюються. Хоча так само обурювалися, коли ці бебі-бокси тільки вводили. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Програмі "Пакунок малюка" цього місяця минає два роки. У вересні 2018-го її запровадили, як разову матеріальну допомогу породіллям. Спочатку сипалася критика на якість вмісту пакунків. Однак, бебі-бокси постійно вдосконалювали.

Спочатку їхньою закупівлею опікувалася міжнародна організація, а оплачували з обласних бюджетів. А від цього року вирішили закуповувати уже за кошти державного бюджету, власними зусиллями. Але не провели тендеру, бо закупівлю скасував Антимонопольний комітет. Тож, від літа у багатьох регіонах бебі-бокси видавати перестали. А від вересня вирішили замінити їх грошима.

Так, батьки маленького Олександра усі разом прийшли до управління соціального захисту, аби оформити "пакунок малюка". Це не початок шляху до бебі-боксу. Перед цим вони були у банку, де оформили спецкартку. Тепер принесли у файлі копії документів. Ще треба було написати заяву. Коли усі документи взяли, це не кінець.

На картку, яку спеціально оформили у банку, мають надійти 5 тисяч гривень. Їх можна витрати на дитячі речі чи засоби гігієни для мами у спеціально відведених магазинах. Їхній перелік оприлюднено на сайті Міністерства соцполітики.

Закупитися можна у трьох Інтернет-магазинах. А ще у декількох реальних, але це тільки у Києві, Вінниці та Бобринці Кіровоградської області.

Відео Молодим батькам замість "бебі-боксу" зараховуватимуть гроші на банківську спецкартку

Малюк є, а пакунку для нього немає. Тепер новоспеченим батькам замість "бебі-боксу" у пологовому, слід у банку оформити спецкартку, на неї зарахують гроші, які можна витратити у окремих магазинах. Цей шлях разом з немовлям подолала наша знімальна група. Щоправда, у магазині на дитячі речі тільки подивилися, бо картка, яку дають замість пакунку малюка є, але грошей на ній ще немає. 

Молодим батькам замість "бебі-боксу" зараховуватимуть гроші на банківську спецкартку

У "пакунку малюка", які завершують довозити до окремих регіонів, кладуть ковдру, рушник, пелюшки, комбінезон і навіть розвивальний килимок. Загалом зо три десятки позицій для мами та дитини Такий бебі-бокс коштує державі 3 820 грн.

У Міністерстві соцполітики обіцяють, що гроші на картках батьків будуть зовсім скоро.

"Плюс-мінус ще пять днів, щоб регіони звели інформацію, дали нам, міністерству. І після цього ми 5-7 днів залишаємо для перерахунку для казначейства", — повідомив заступник міністра соцполітики Борис Лебідцов.

У розмові заступник міністра не міг приховати усмішки, бо, каже, дуже оперативно вирішили ситуацію з бебі-боксами. У них у черзі вже понад 60 заявок від підприємців, які хочуть отоварювати новонароджених та мам. Тож перелік магазинів збільшуватиметься, а вони ж контролюватимуть, аби кошти витрачалися лишень за призначенням.

Гроші на картку, замість пакунка у пологовий, видаватимуть до кінця 2021 року. На цей час розрахований пілотний проєкт.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів