Витрати на нову владу України зросли на чверть

Після приходу команди Януковича до влади суттєво зросли витрати на президента, Держуправління справами, ВР, уряд та інші установи.

Попри початкові плани нової влади, очолюваної президентом Віктором Януковичем, знизити витрати на утримання чиновників на 20%, насправді видатки на них зросли на 25%. Такий висновок зробив тижневик "Коментарі:", спираючись на дані державного і місцевих бюджетів.

Зокрема, видання з'ясувало, що в цьому році витрати на утримання Державного управління справами збільшилися на 233,6 мільйона гривень, або на 28%, а на забезпечення діяльності президента планується витратити на 34 мільйони гривень, - або на 17% більше, ніж роком раніше. Усього утримання ДУС обійдеться країні більш, як в 1 мільярд гривень.

Більш як на 32 мільйони гривень збільшуються витрати на утримання секретаріату Кабміну (на 12%), а витрати на утримання апарата Верховної ради зросли на 81,2 мільйона гривень, або на 11%, порівняно з 2009 роком.

Витрати апарату Фонду державного майна України цього року мають зрости зі 133 до 162 мільйонів гривень (21%), Контрольно-ревізійного управління - з 430 до 517 мільйонів гривень (20,2%), Держкомстату - з 496 до 525 мільйонів гривень.

Найсуттєвіше збільшення витрат на управління і керівництво у своїй сфері отримали ті, хто найсильніше кричав про необхідність скорочення кількості чиновників. Зокрема, бюджет Держкомпідприємництва Михайла Бродського виріс цього року до 34,9 мільйона, що на 48,5% більше від показника 2009 року. При цьому місяць тому Бродський погрожував з метою економії ліквідувати всі регіональні представництва Держкомпідприємництва, а також скоротити чисельність його центрального апарату.

Збільшили видатки на утримання апарату й місцеві влади. Зокрема, як виявили "Коментарі:", витрати на утримання Донецької обласної ради передбачені в сумі 21,045 мільйона гривень, тоді як торік на це хотіли витратити лише 15,5 мільйона. У Полтавській області облрада вирішила витратити на свою роботу 7,35 мільйона, тоді як роком раніше - лише 5,15 мільйона гривень  (зростання 42,7%). У Криму утримання місцевого парламенту зросло майже удвічі - до 64 мільйонів гривень.

Зросли також витрати на державне управління в Одеській, Київській, Дніпропетровській, Львівській та інших областях. Спостерігається чітка закономірність - при середньому зростанні загальних витрат обласних бюджетів на 10–15% витрати на утримання облрад зросли на 20-45% відповідно. Тобто керівництво областей і районів збільшує видатки своє утримання утричі більше, ніж на інші витрати.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в цьогорічному бюджеті витрати на президента, парламент і Кабмін зросли до докризового рівня - 2,2 мільярда гривень.

У той же час, минулого року на ці потреби було витрачено 1,8 мільярда гривень.

Читайте також:

Витрати на владу зросли до докризового рівня і перевищили 2 млрд грн

У бюджеті-2010 витрати на Януковича й чиновників збільшені на сотні мільйонів

Янукович не дозволить "кожному вшивому чиновнику" їздити на державному авто

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: