Вітренко заступилася за одеського даїшника, який не любить "тєлячью мову"

В ПСПУ заявили, що влада "показала всьому світові, що в Україні почалося расистське гоніння російськомовного населення".

Очолювана Наталією Вітренко Прогресивна соціалістична партія України (ПСПУ) обурена звільненням з роботи інспектора ДАІ, який відмовився розмовляти з водієм українською мовою, назвавши її "тєлячою".

Як заявили в Одеському обкомі партії, відео, відзняте 22 січня в Одесі і розміщене в українсьих Інтернет-виданнях, "з усією очевидністю демонструє той факт, що інспектора ДАІ провокували за заздалегідь спланованим мовним питанням".

"Вважаємо, що дана провокація проведена з метою проведення масових мовних чисток щодо російськомовних службовців і заміни їх на південному сході України на русофобів з західних регіонів", - вважають в ПСПУ.

"Реакція жителя Одеси на порушення його конституційних прав, гарантованих 10 статтею Конституції, - природна відповідь на дії осіб, що принижують його честь і гідність, захист його права спілкуватися рідною мовою", - заявили соратники Вітренко.

В ПСПУ зазначили, що згідно з Договором про дружбу, співпрацю та партнерство між Російською Федерацією та Україною, підписаного в Києві 31 травня 1997 року, Україна гарантувала особам, які належать до інших національностей повністю і ефективно здійснювати свої права людини та основні свободи, і користуватися ними без будь-якої дискримінації.

"Ми вважаємо, що співробітник ДАІ в Одесі був дискримінований за мовним принципом невідомими особами під час несення служби і вимагаємо притягнути підбурювачів до відповідальності", - йдеться в повідомленні.

За словами вітренківців, звільненням даїшника влада "не тільки підтвердила свою націоналістичну сутність, але і фактично показала всьому світові, що в Україні почалося расистське гоніння російськомовного населення".

Нагадаємо, 22 січня інспектор Одеського міськуправління ДАІ Олександр Швець під час виконання своїх службових обов'язків відмовився спілкуватися державною мовою з водієм приватного автомобіля. Під час розмови старший сержант Швець (номер посвідчення ОД0148) заявив: "Не розумію тєлячью мову".

27 січня інспектора Швеця звільнили з ДАІ за "публічну демонстрацію неповаги до державної мови, тим самим дискредитуючи звання працівника міліції".

Читайте також:

Янукович довів Вітренко до нудоти "єзуїтською посмішкою і дебільними заявами"

Одеського даїшника звільнили за "тєлячью мову"

Одеський даїшник на питання українською: "Нє понімаю тєлячью мову" (відео)

ВідеоОдеський даїшник на питання українською: "Нє понімаю тєлячью мову"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: