Віце-спікер Ради вважає Конституційний суд незаконним

Лавринович зауважив, що всі рішення КС можна поставити під сумнів, бо в ньому більше суддів, ніж визначено Конституцією.

Перший заступник голови Верховної ради Олександр Лавринович вважає незаконним нинішній склад Конституційного суду.

"Я не ставив би під сумнів легітимність суду, оскільки всі його члени були призначені встановленими Конституцією і законом чином. Я сказав би про незаконність його складу", - заявив Лавринович.

"Президенту не можна було заповнювати тимчасово вакантну посаду, яка певний час залишалася вільною у зв'язку з незаконним указом глави держави про звільнення судді Сюзанни Станік", - пояснив він.

"Призначення, що відбулося замість пані Станік, відповідно до закону про Конституційний суд, було незаконним, що згодом і встановив Апеляційний суд Києва. У результаті незаконних дій голови держави ми отримали незаконний склад суду", - додав перший віце-спікер.

На запитання, чи звинувачує він у всьому цьому президента, Лавринович зазначив: "Є й інша сторона – судді, які мають повноваження ухвалювати незаперечні рішення і не хочуть розуміти, що склад суду незаконний".

"Усі рішення, які приймає цей склад КС, можуть бути поставлені під сумнів у зв'язку з тим, що в ньому або більше суддів, ніж визначено Конституцією, або в засіданнях бере участь суддя, що не має права займати цю посаду", - сказав Лавринович.

"На превеликий жаль, ми дійшли до того, що в країні вже немає останньої інстанції, яка тлумачить норми права", - додав він.

При цьому, за словами "регіонала", звертатися до КС усе ж можна – "необхідно тільки внести ясність до складу КС, який відповідатиме вимогам Конституції".

"Звісно, якщо ми будемо закривати очі на те, що відбувається, ми одержимо абсолютно незаконні рішення КС. Можливо, в такий спосіб хтось дуже хоче напередодні президентських виборів паралізувати інститути права в країні", - сказав Лавринович.

На його думку, КС "потрібно, щоб суддя, який зайняв місце Сюзанни Станік, залишив цю посаду, і було виконано рішення адміністративного суду про поновлення на роботі судді Станік – тоді буде відновлений конституційний склад суду і за чисельністю, і за персоналіями".

Нагадаємо, 24 лютого Окружний адміністративний суд Києва поновив Сюзанну Станік на посаді судді Конституційного суду.

Cуд визнав протиправним указ президента Ющенка, який у квітні 2008 повторно скасував указ від 25 березня 2004 року про призначення Станік суддею КС "у зв'язку з порушенням процедури вступу на посаду судді Конституційного суду України".

Раніше, 1 травня 2007 року, Ющенко звільнив Станік з посади судді КС у зв'язку з порушенням присяги.

Справжньою причиною звільнення Станік вважається її незгода з указом президента про розпуск Верховної ради у 2007 році.

Читайте також:

Невідомі викрали у Лавриновича мішок грошей

"Регіонали" дозволять зібрати Раду, якщо виконають їхні вимоги

"Регіони" будуть боротися з "посланниками Бога на землі"

Лавринович закликає покарати Ющенка імпічментом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: