Віце-спікер Ради звинуватив Ющенка і Конституційний суд у змові

Олександр Лавринович стверджує, що у президента є панічний страх перед законами, які можуть розпочати процедуру імпічменту.

Президент Віктор Ющенко та судді Конституційного суду "вступили в змову" щодо визнання неконституційним закону про тимчасові слідчі комісії Верховної ради, який регулював діяльність ТСК під час процедури імпічменту президенту.

Про це заявив перший заступник голови Верховної ради, член фракції Партії регіонів Олександр Лавринович.

Він зазначив, що Верховною радою було ухвалено два закони, які передбачали правовий механізм притягнення до відповідальності президента. За його словами, і закон про ТСК і зміни до закону про Конституційний суд України були визнані неконституційними.

Лавринович зазначив, що "сьогодні президент України стільки правопорушень наробив, що у нього був панічний страх перед цими законами, які могли почати працювати в будь який момент". "І отже, вступивши в змову з суддями Конституційного суду, вони вирішили зробити таким чином, щоб обидва ці закони перекреслити", - вважає перший заступник голови ВР.

За його словами, КСУ в даній ситуації вийшов "далеко поза межі своєї компетенції". Лавринович наголосив, що всім суддям Конституційного суду України, незважаючи "на їх кваліфікацію, яка різна у різних суддів" відомо, що КСУ "має оцінювати правові норми на відповідність Конституції України, а не номери і дати, які проставляються в законі". За його словами, закони ухвалюють народні депутати України, а "номери і дати ставляться в канцелярії". Лавринович наголосив, що зрозумілим є те, що КСУ "не мав розглядати дії посадових осіб секретаріату Верховної ради України".

На думку Лавриновича, "після розгрому в 2007 році в Конституційному суді він (суд) став слухняним і опускає рівень свого авторитету такими діями".

Перший віце-спукер Ради зазначив, що є два варіанти виходу із ситуації. За його словами, "перший варіант спокійний, мирний - ще раз повністю пройти всю процедуру, включаючи розгляд у комітетах, а також перше і друге читання, подолання вето. Інший варіант - екстремальний, і я не думаю, що поки що варто вдаватися до цього варіанту".

Лавринович зазначив, що цей варіант розвитку подій стосується "самого Конституційного суду, зокрема, щодо того, як він може ухвалювати рішення, коли в нього є неконституційна чисельність. Тобто замість 18 суддів є 19 суддів, один з яких не допускається до розгляду справ (йдеться про Сюзану Станік)". "Тут є над чим поміркувати, хоча зараз під час виборчої кампанії - це малоактуальний напрямок для роботи", - додав Лавринович.

Перший заступник голови Верховної ради зазначив, що непросто спрогнозувати подальшу долю закону про ТСК у період, коли має стартувати президентська виборча кампанія.

Як відомо, законом про тимчасові слідчі комісії регулюється правовий статус і порядок діяльності тимчасових слідчих комісій, тимчасових спеціальних комісій і спеціальної тимчасової слідчої комісії для проведення розслідування під час процедури усунення президента з посади в порядку імпічменту.

За поданням Віктора Ющенка Конституційний суд 10 вересня визнав закон про тимчасові слідчі комісії неконституційним.

Читайте також:

КС визнав закон про імпічмент Ющенку неконституційним

Закон про імпічмент Ющенку визнано неконституційним

Тимошенко: імпічмент Ющенку проводити надто пізно

Віце-спікер Ради вважає Конституційний суд незаконним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: